אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתוך חצי שנה - הסטארט-אפ deel מציג קפיצת שווי של מאות אחוזים צילום: deel

כלכליסט-טק

בתוך חצי שנה - הסטארט-אפ deel מציג קפיצת שווי של מאות אחוזים

החברה שפיתחה מערכת גלובלית להעסקת עובדים שכירים ופרילאנסים גייסה 425 מיליון דולר בסבב D לפי שווי של 5.5 מיליארד דולר. החברה שהוקמה ב-2019 מעסיקה 400 עובדים מתוכם 30 בישראל

18.10.2021, 15:49 | מאיר אורבך

הסטארט-אפ deel שפיתח מערכת גלובלית להעסקת עובדים שכירים ופרילאנסים גייסה 425 מיליון דולר בסבב D לפי שווי של 5.5 מיליארד דולר. סך גיוסי החברה עד היום עומד על למעלה מ-630 מיליון דולר. החברה מפתחת מערכת שכר  ותשלומים לפרילנסרים ועובדים גלובליים. הגיוס הקודם של החברה היה באפריל 2021 אז גייסה 156 מיליון דולר בשווי של 1.25 מיליארד דולר. 

קראו עוד בכלכליסט:


המערכת שפיתחה החברה מפשטת את תהליכי ההעסקה והניהול של עובדים ופרילנסרים ברחבי העולם. בדיל פיתחו פלטפורמת "שירות עצמי" שמטפלת בכל ההיבטים של העסקת עובדים מרחוק - החל מיצירת חוזים מותאמים, ניהול בצד ה-HR וההטבות לעובדים, יצירת תלושי שכר ואת התשלום עצמו. הפלטפורמה מתאימה את חוזי ההעסקה וחשבות השכר לרגולציה המקומית ב-150 מדינות על-ידי שותפויות עם מעל 250 משרדי עו״ד ורו״ח מובילים מכל העולם. ל-deel יש תשתית תשלומים עצמאית המאפשרת מגוון אמצעי תשלום לעובדים וספקים במעל 120 מטבעות, תוך התממשקות לתוכנות הפיננסיות של הלקוחות.


מייסדי deel, מימין אלכס בואזיז ושואו וונג, צילום: יח"צ מייסדי deel, מימין אלכס בואזיז ושואו וונג | צילום: יח"צ מייסדי deel, מימין אלכס בואזיז ושואו וונג, צילום: יח"צ


מייסדי החברה הם הישראלי אלכס בואזיז שמשמש כמנכ"ל החברה ושואו וואנג שאינם יושבים בארץ. החברה שהוקמה ב-2019 מעסיקה 400 עובדים מתוכם 30 בישראל, כאשר מאז אפריל האחרון הוסיפה עשרה עובדים בלבד בישראל ובכל העולם גייסה 270 עובדים נוספים. בגיוס הקודם המנכ"ל בואזיז לא הסכים להתראיין, אבל כעת אמר שהם מצפים להיות חברה של 100 מיליארד דולר. החברה פועלת במודל עבודה מבוזר (fully distributed team) ולכן לחברה אין משרדים כלל ועובדיה, אשר עובדים מרחוק, פרוסים על פני 47 מדינות שונות. 

הגיוס הנוכחי הובל ע״י קרן ההשקעות Coatue והשתתפו בו משקיעים קיימים וחדשים, ביניהם הקרנות Altimeter Capital, Andreessen Horowitz, Neo, Spark Capital, Greenbay Ventures וקרן YC Continuity. בנוסף, מסרה החברה שבסבב הנוכחי השתתפו למעלה מ-40 מנכ״לים ומייסדים של חברות מובילות ברחבי העולם.

Coatue היא קרן ניו-יורקית, אשר מנהלת מעל 45 מיליארד דולר, בין השאר Coatue השקיעה בחברות כמו בייטדאנס (טיק-טוק), ספוטיפיי (Spotify), ענקית התשלומים Ant מסין, שופיפיי (Shopify), סנאפצ׳אט, Databricks ו-Instacart.

 בכוונת החברה להמשיך לנצל את כספי הגיוס לרכישות של חברות בתחום על מנת לייעל ולהרחיב את יכולות החברה, כפי שרכשה לפני מספר חודשים את הסטארט-אפ הישראלי-גרמני ZeitGold.

"הדרך שבה אנשים עובדים משתנה מהיסוד, ומודלי העבודה שהיו מקובלים לפני הקורונה לא יחזרו חזרה בעתיד הנראה לעין", אמר בואזיז. "הקמנו את deel כי אנחנו מאמינים שבירוקרטיה הקשורה בשכר ותשלומים לא צריכה למנוע מעסקים לבנות צוותים בינלאומיים שחברות חייבות היום כדי להצליח״.

החברה מציינת שיש לה מעל 4,500 לקוחות משלמים, ביניהם: Shopify, Reddit, Coinbase, Intercom, Dropbox, Airtable, Brex.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות