אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס proptech

מנהל הטכנולוגיות ב-4M Analytics: "החזון הוא להפוך מפות תשתיות לעדכניות ודיגיטליות"

את הדברים אמר יניב שלו בכנס proptech, שנערך במסגרת סדרת Talk & Network של כלכליסט ובנק לאומי. לדבריו, הקשיים בניהול פרויקטים בענף התשתיות תלוי בכך שלכל תשתית יש מהנדסים, קבלנים, ורגולציות שונות

08.11.2022, 10:57 | אלמוג עזר

"העבודה בעולם התשתיות דומה למקרה בו חולה הולך לרופא בשל כאב בטן והרופא פותח לו את הבטן כדי להבין מה קורה אצלו. האנושות מיפתה את כל העולם, אבל אנחנו עדיין לא יודעים מה יש חצי מטר מתחתנו". כך הסביר יניב שלו, CTO בחברת פיענוח התשתיות 4M Analytics, בכנס proptech, שנערך במסגרת סדרת Talk & Network של כלכליסט ובנק לאומי, את הפרדוקס בטיפול בתשתיות תת קרקעיות.

על פי שלו, הקשיים בניהול פרויקטים בענף התשתיות תלוי בכך שלכל תשתית יש מהנדסים, קבלנים, ורגולציות שונות. "זה יוצר בלאגן עצום במידע. למעשה כל המידע על תשתיות נשמר בצורה שונה וממילא יש שוני בין מה שנשמר לבין מה שבוצע במציאות".

שלו הסביר כי אי הוודאות והסיכונים שבעבודת תשתיות תת קרקעיות מתגלגלים למי שצריך לבצע את העבודה בשטח. לדבריו "מה המקצוע המבוקש ביותר בארה"ב בענף השתיות? עורכי דין. כי כל הבעיות מתגלגלות לפתחם. מעל ל-2% של הפרויקטים התשתיתיים מושקע במדידות וניהול סיכונים ועדיין יש פגיעות שיוצרות נזק עצום".

"אנו רגילים שבעולם המודרני, המידע זה הנפט החדש (ויש חברות שצמחו על זה כמו גוגל). אבל בענף התשתיות הקביעה הזו לא נכונה. המידע כחומר גלם בתחום שלנו לא שמיש. על מנת להפוך אותו לבעל ערך, צריך להשתמש באלגוריתמיקה כבדה. החזון של 4M Analytics להפוך מפות של תשתיות לעדכניות, דיגיטליות וזמינות.

"איך אנחנו עושים את זה? אנחנו לא דורשים חיישנים או מודדים, אלא אוספים מיליוני נקודות ושכבות מידע מעדויות כמו תצ"א, לווינים וכו'. אנחנו מתחילים תהליך של הבנייה ומכינים את המידע לאלגוריתמיקה. אנחנו יודעים לזהות סיגנלים בשטח כמו חוטי חשמל עמודים וכו. הצלבה של זה עם מידע נוסף נותן לי לבסוף מידע בעל ערך".

"מבוך התשתיות משתנה כל הזמן. המערכות צריכות כל הזמן להתעדכן. התוצאה היא מפות תשתית תת קרקע שמציגות פרויקטים באזורי ביקוש לצד פרטים מדויקים על כל תשתית ותשתית. אנחנו יודעים לזהות נקודות רגישות בקרקע כמו היתרים מיוחדים, הצטלבויות עם תשתיות אחרות, ורגישות לשטחי הצפה. המערכת שלנו תשנה את עולם ניהול הפרויקטים ותגיע לכל מקום" סיכם שלו.


תגיות