אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעמרות וסקסיזם: אדידס חוקרת טענות נגד קניה ווסט קניה ווסט | צילומים: אי.פי.אי, איי פי

התעמרות וסקסיזם: אדידס חוקרת טענות נגד קניה ווסט

ענקית ציוד הספורט הגרמנית ניתקה את קשריה עם הראפר, שעמו עבדה על קולקציית הנעליים "ייזי", בעקבות ציוציו האנטישמיים; עתה עולות טענות של עובדים על התנהלות בריונית מצדו, כולל הצגת סרטונים מיניים שלו ושל אשתו לשעבר קים קרדשיאן, התפרצויות ויצירת אווירה מרעילה

25.11.2022, 19:49 | חדשות חוץ

בחברת אדידס פתחו בחקירה סביב טענות מצד עובדים לפיהן הראפר קניה ווסט יצר "אווירה רעילה" כשעבד עם המותג.

במגזין "רולינג סטונס" דיווחו על תלונות מצד מספר אנשים שעבדו על קולקציית הנעליים "ייזי" (Yeezy) של ווסט, וזאת כחלק משיתוף הפעולה בין המותג הגרמני והראפר, וטענו כי הוא הראה להם סרטונים ותמונות בעלי אופי מיני בוטה כחלק מההתנהלות המתעמרת והבריונית מצדו. במכתב ששלחו בעילום שם טענו העובדים כי המנהלים היו מודעים ל"התנהגות הבעייתית" של ווסט, אך העדיפו "לכבות את המצפן המוסרי שלהם".

מאדידס נמסר כי עדיין לא גילו אם לטענות הללו יש בסיס. "בשלב זה עוד לא ברור אם התלונות שהתקבלו במכתב אנונימי הן נכונות", מסרה החברה בתגובה. "עם זאת, אנחנו מתייחסים ברצינות להאשמות מסוג זה, וקיבלנו את ההחלטה לפתוח בחקירה עצמאית בנושא באופן מידי".

בחודש שעבר ניתקה אדידס את הקשרים עם ווסט, לאחר שפרסם שורה של ציוצים אנטישמיים. גם החברות גאפ ובלנסיאגה, איתן היו לווסט קשרים עסקיים, פרשו משיתופי הפעולה בעקבות הדברים.

לפי הדיווח ב"רולינג סטונס", העובדים העידו כי ווסט ניסה להפחיד אותם באמצעות התנהגות שתוארה כ"פרובוקטיבית, מינית לעתים קרובות ולרוב מכוונת כלפי נשים". ההתנהגות הזו כללה הצגת סרטונים מיניים של אשתו באותה תקופה, קים קרדשיאן, וסרטונים מיניים שלו עצמו. במכתב האנונימי נטען כי ווסט יצר אווירה רעילה וכאוטית והפגין "דפוס חולני מאוד של התנהגות בריונית כלפי נשים" שעבדו תחתיו כחלק מהשותפות.

"בשנים הקודמות הוא התפרץ על נשים בחדר וצעק לעברן הערות פוגעניות, והשתמש בהתייחסויות מיניות מטרידות", נכתב עוד. "זו התנהגות שהנהגת אדידס לא צריכה לאפשר". ווסט לא הגיב על ההאשמות.


תגיות