אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום לשרוף: אדידס תמכור את מלאי נעלי ייזי ותתרום חלק מההכנסות לצדקה קניה ווסט ונעלי ייזי | צילומים: אי.פי.אי, איי פי

במקום לשרוף: אדידס תמכור את מלאי נעלי ייזי ותתרום חלק מההכנסות לצדקה

ענקית לבוש הספורט נותרה עם מלאי נעלי ייזי בשווי 1.3 מיליארד דולר בעקבות פירוק השותפות עם קניה ווסט. המנכ"ל: "שריפת הסחורה היא לא הפתרון, חלק מההכנסות ייתרם לארגונים שנפגעו מההצהרות של הראפר"

12.05.2023, 13:21 | חדשות חוץ

אדידס הודיעה כי אין בכוונתה להשמיד את המלאי של נעלי ייזי שנותר מהשותפות המפורקת עם קניה ווסט, וכי תנסה למכור אותה, כאשר חלק מההכנסות ייתרם למי שנפגעו מהראפר.

השבוע דווח כי ענקית לבוש וציוד הספורט הגרמנית נתקעה עם מלאי בשווי 1.3 מיליארד דולר של נעליים מקולקציית ייזי שיצר ווסט, המכונה כיום "יה", זאת לאחר שבאוקטובר ניתקה את הקשרים איתו בעקבות שורה של התבטאויות אנטישמיות. סיום השותפות נחשב גם לאחד הגורמים לכך שאדידס דיווחה על ההפסד השנתי הראשון שלה זה 31 שנה.

אתמול (ה') אמר מנכ"ל החברה ביורן גולדן בפגישת בעלי המניות השנתית של החברה בגרמניה כי חיסול המלאי אינו הצעד הנכון, ולכן החברה עובדת על התוכנית למכירת הסחורה. עוד הוסיף כי חלק מההכנסות ייתרם לארגוני צדקה שמייצגים אנשים שנפגעו מהדברים שאמר וכתב ווסט.

"שריפת הסחורה היא לא הפתרון. מה שאנחנו מנסים לעשות לאורך זמן הוא למכור חלקים מהמלאי ולתרום את הכסף לארגונים שנפגעו מהצהרותיו של קניה", אמר גולדן. "עם זאת עוד לא ברור מתי נעשה זאת וכיצד, אך אנחנו עובדים על הפרטים הללו". הוא גם לא פירט כמה מהסחורה תימכר או את שיעור ההכנסות שייתרם.

גולדן ניצל את ההזדמנות גם כדי להגן על ההחלטה המקורית לשתף פעולה עם המוזיקאי. "קשה ככל שהוא היה, הוא כנראה המוח היצירתי ביותר בתעשייה", אמר.

בחברה הודיעו כי אם לא ימכרו את הסחורה הם יספגו הפסד של 700 מיליון פאונד בשל מחיקת שווי הנעליים ועוד עלויות חד-פעמיות.


תגיות