אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקשייר האת'ווי: הרווח התפעולי זינק ב-41% ל-11 מיליארד דולר וורן באפט | צילום: רויטרס

ברקשייר האת'ווי: הרווח התפעולי זינק ב-41% ל-11 מיליארד דולר

הקונצרן של וורן באפט פרסם את דוחותיו לרבעון השלישי מהם עולה עוד כי היקף המזומנים שלו הגיע לשיא של 149 מיליארד דולר; עם זאת רשם את ההפסד הרבעוני הראשון זה שנה; "האורקל מאומהה" ניצל את הזינוק בתשואות האג"ח וביצע רכישות שהניבו לו רווח של 5% לפחות

04.11.2023, 14:46 | חדשות חוץ

חברת ברקשייר האת'ווי של וורן באפט פרסמה היום (שבת) את דוחותיה לרבעון השלישי, ומהם עולה כי היקף המזומנים ברשותה הגיע לשיא של 157 מיליארד דולר. השיא הקודם נרשם ברבעון השלישי של 2021 ועמד על 149 מיליארד דולר. הרווח התפעולי שלה עלה ב-41% ל-10.8 מילארד דולר לעומת 7.65 מיליארד דולר אשתקד. זאת בעיקר בזכות שיפור בעסקי הביטוח בהם היא מחזיקה.

עם זאת, החברה שמחזיקה במגוון רחב של עסקים רשמה את ההפסד הרבעוני הראשון שלה מזה שנה לאחר ירידה בערכן של מניות מסוימות בהן היא מחזיקה. הוא עומד על 12.8 מיליארד דולר, או 8,824 דולר למניה. זאת בהשוואה להפסד של 2.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד.

ברקשייר ביצעה רכישה מחדש של מניותיה בהיקף של 1.1 מיליארד דולר ברבעון שעבר, ומראשית השנה - ב-7 מיליארד דולר. המניה עצמה עלתה ב-14% השנה. ב-19 בספטמבר היא הגיעה לשיא כל הזמנים, אך מאז איבדה 6%.

באפט, הידוע בכינוי "האורקל מאומהה", ניצל את הזינוק בתשואות האג"ח וביצע רכישות של אג"ח אמריקאיות קצרות טווח שהניבו לו רווח של 5% לפחות. אחזקותיו מסוג זה עמדו על 126.4 מיליארד דולר בסוף הרבעון השלישי, לעומת 93 מיליארד דולר בסוף השנה שעברה.

חברת גייקו, המוגדרת כיהלום שבכתר בעסקי הביטוח של באפט או כ"ילד המועדף" עליו, דיווחה על עוד רבעון רווחי - 1.1 מילארד דולר. לעומת זאת, חברת הרכבות BNSF רשמה צניחה של 15% ברווח.

ברקשייר רשמה הפסד ניכר על השקעותיה, בסך של 24.1 מיליארד דולר. זאת בעיקר על אחזקותיה במניית אפל שאיבדה 11.7% ברבעון השלישי, ומאז עלתה ב-3%.

החברה כתבה למשקיעיה כי "ברמה מסוימת, העסקים שלנו הושפעו מפעולות של המגזר העסקי והפרטי למתן את השפעת נזקי מגפת הקורונה, כמו גם מהתפתחויות בקונפליקטים גיאו-פוליטיים, מהפרעות לשרשראות האספקה ומפעולות הממשלה להאט את האינפלציה. ההשפעות הכלכליות של אירועים אלו לא ניתנות להערכה כעת".

תגיות