אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההייטקיסטים החדשים: גל גדות וירון ורסנו משקיעים בסטארט-אפ חינוך גל גדות כוונדר וומן | צילום:Warner Bros.

פרסום ראשון

ההייטקיסטים החדשים: גל גדות וירון ורסנו משקיעים בסטארט-אפ חינוך

כוכבת הקולנוע ובעלה משקיעים בסייף סקול של איש התקשורת לשעבר דורון הרמן ושל מייסד וויקס ניר זהר שהוקמה בקיץ האחרון ומספקת ספריית תוכן מותאם אישית לבתי ספר ורשויות מקומיות. ההשקעה מוערכת במאות אלפי דולרים. בחברה עובדים אנשי תקשורת לשעבר בתפקידים בכירים

24.05.2022, 12:05 | מאיר אורבך

גל גדות ובעלה ירון ורסנו משקיעים בסטארט-אפ החינוך של איש התקשורת לשעבר דורון הרמן, Safe School. החברה הוקמה בקיץ האחרון ומספקת לכ-600 לקוחות ברחבי ישראל, בתי ספר ורשויות מקומיות ספריית תוכן מותאם אישית.

ההשקעה מצטרפת לגיוס הסיד שכבר ביצעה החברה לפני מספר חודשים של 2 מיליון דולר שבין המשקיעים העיקריים בו הוא מייסד WIX ניר זהר. שווי ההשקעה של גל גדות ובעלה לא נחשף אך מוערך על ידי כלכליסט במאות אלפי דולרים.

בשיחה עם כלכליסט אומר דורון הרמן: לפני שנה וחצי כשעזבתי את החדשות חיפשתי אנשים שיתנו הרצאות בנושאים שונים והמיקוד שלי היה אוריינות דיגיטלית והנגשה לילדים ואחד הנושאים שחשבנו להבליט הוא העצמת נערות כי בגילאי 12-13 הנפגעות העיקריות הן נערות שצריכות העצמה ומישהו הציע שנפנה לגל גדות. בשיחות שעשינו איתם נולד הרעיון שהם ייכנסו שותפים פעילים בחברה. היו הרבה פגישות והיא שמעה המון שיחות מילדים שעברו חרמות ופגיעות".גל גדות, צילום: Warner Bros גל גדות | צילום: Warner Bros גל גדות, צילום: Warner Bros


לדברי הרמן, "המטרה שלנו בתקופה כזו שקשה להיות מורה אנחנו נותנים להם כלי לשיח לדברים שאנשים הכי רגישים אליהם. אנחנו נותנים מערך שיעור מלא ונעשה פרסונליזציה של התוכן שלנו. כיום יש לנו 200 יחידות תוכן ואנחנו רוצים לפתח טכנולוגיה שתעשה פרסונליזציה בהתאם לצרכים. בשנה הבאה בתי ספר יקבלו כסף לרכישת תוכניות חיצוניות ואנחנו נהיה במקום המתאים לזה וייתכן ונהיה רווחים בזכות התקופה".


דורון הרמן וניר זהר, מייסדים שותפים סייף סקול, צילום: מיכה ריזוב דורון הרמן וניר זהר, מייסדים שותפים סייף סקול | צילום: מיכה ריזוב דורון הרמן וניר זהר, מייסדים שותפים סייף סקול, צילום: מיכה ריזוב


חברת Safe School מורכבת מאנשי חינוך לצד אנשי חדשות ובזכות החיבור מייצרת את התוכן שמותאם לילדים ובני נוער בנראות, בשפה ובהלימה למה שמתאים בתוך האקלים הבית-ספרי. המערכת מכילה מאות סרטונים של מומחים בתחומים שונים כגון חינוך למיניות בריאה, העצמה, מיומנויות למידה, שיח בטוח ברשת, בריונות וחרמות והתמכרויות ומטרתה לגשר על הפער בין התוכן שצורכים התלמידים לבין היכולת של המורים לספק להם את המענה.

גל גדות וירון ורסנו: "אנחנו שמחים לקחת חלק במיזם שמביא לקדמת הבמה נושא כה חשוב ומשמעותי - יצירת מרחב דיגיטלי בטוח לילדים ולבני נוער. כהורים לשלוש בנות אנו מבינים כי העידן הטכנולוגי של היום מחייב התבוננות מחודשת על האתגרים והקשיים שילדים ובני נוער עלולים לחוות, גם במישור הנפשי, וכי לכולנו יש את האחריות להעניק להם כלים להתמודדות".

דורון הרמן וניר זהר מייסדי Safe School: "גל גדות היא מקור השראה ועוצמה לנערים ונערות בארץ ובעולם, ואנו מתרגשים שהסכימה להצטרף לצוות שלנו, כמשקיעה וכמנטורית עבור צעירים רבים".

Safe School הוקמה בקיץ האחרון, על רקע משבר הקורונה על ידי דורון הרמן, לשעבר ראש דסק הפלילים של חדשות 13 שהבין את הצורך המהותי לספק תוכן זמין ובשפה של בני הנוער והילדים בישראל לצד מתן כלים למורים לתווך את התוכן. החברה מספקת ללקוחותיה - בתי ספר ורשויות מקומיות - ספריית תוכן מותאם אישית ברוח תורת הלמידה החברתית-רגשית (SEL) המתמקדת ביצירת אקלים דיגיטלי בטוח לילדים ולבני נוער.

לצד דורון הרמן שהוא המנכ"ל ומייסד שותף, משמשת דני מועלם כמשנה למנכ"ל, מאור צור (לשעבר ראש דסק פלילים בחדשות 13) סמנכ"ל אסטרטגיה, טל מוסקוביץ' (לשעבר עורך במהדורת חדשות 13) סמנכ"ל מוצר, יפעת טאו (לשעבר עורכת המשנה במהדורת שישי עם איילה חסון) סמנכ"לית התוכן.

תגיות