אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחפשת כסף כדי לקדם את תחום ה-AI: אינטל מוכרת מניות מובילאיי הנפקת מובילאיי באוקטובר 2022 | צילום: מובילאיי

מחפשת כסף כדי לקדם את תחום ה-AI: אינטל מוכרת מניות מובילאיי

חברת המעבדים והשבבים זקוקה לכסף כדי לממן את תוכניות הקמת המפעלים החדשים שלה ולהתמודד במירוץ פיתוח המעבדים לעולם הבינה המלאכותית; הצעת המכר צפויה להכניס לאינטל כ-1.5 מיליארד דולר

06.06.2023, 11:16 | סופי שולמן

יצרנית השבבים והמעבדים אינטל מממשת חלק מאחזקותיה במובילאיי, אחרי קפיצה חדה במניות מובילאיי מאז הנפקתה בוול סטריט.

מובילאיי, שמפתחת טכנולוגיות הנהיגה האוטונומית ומערכות סיוע לנהגים, הודיעה הלילה על הצעת מכר של אינטל שבמסגרתה תמכור החברה האם 35 מיליון מניות מובילאיי. העסקה תזרים כ-1.5 מיליארד דולר לאינטל החבוטה שסובלת מהתעצמות התחרות סביב מעבדים לבינה מלאכותית.

בעוד אנבידיה, פעם המתחרה הקטנה, הגיעה לשווי של טריליון דולר בשבוע שעבר לאחר דוחות מדהימים והעלאת תחזיות, אינטל נסחרת בשווי גבוה רק במעט מ-100 מיליארד דולר. אינטל זקוקה למזומנים למימון תוכניות הקמת מפעלים חדשים שיוכלו לייצר שבבים בטכנולוגיית מתקדמות ולהתמודד במירוץ החימוש של הבינה המלאכותית.

אינטל תיכננה למכור חבילת מניות גדולה יחסית בהנפקה הראשונה של מובילאיי שנערכה באוקטובר 2022, אלא שבעקבות מצב השוק נאלצה מוביליאיי להנפיק לפי שווי של כ-16 מיליארד דולר. עקב השווי הנמוך החליטו באינטל להמתין להזדמנות טובה יותר שמגיעה כעת לאחר שמובילאיי יותר מהכפילה את שוויה ל034 מיליארד דולר.

גולדמן זאקס ומורגן סטנלי מובילים את ההנפקה של מניות חברת הרכב האוטונומי הישראלית עם אופציה למכירת 5.25 מיליון מניות נוספות. לאחר מכירת המניות אינטל תרד לאחזקה של 88% בחברה של אמנון שעשוע.
תגיות