אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת הגיימינג

הסיפור שמאחורי המשחק: איך ניתן לחבר בין חוויית הקריאה לגיימינג ומציאות רבודה

"רוב הילדים לא קוראים יותר ומעבירים שעות במסכים", אומרת דנה פורטר, מייסדת ושותפה ב-Inception XR, בוועידת הגיימינג של כלכליסט. לדבריה, "קריאה רבודה הוא התחום העתידי בעולם הספרים"

29.07.2021, 12:19 | רפאל קהאן

דנה פורטר עבדה באמדוקס ומיקרוסופט, Inception XR הוא הסטארט-אפ הראשון שלה והיא מייסדת ושותפה בו. "אנחנו מתחמים ב-Storytelling. קריאה רבודה הוא התחום העתידי בעולם הספרים", אמרה היום (ה') פורטר בוועידת הגיימינג של כלכליסט. 


קראו עוד בכלכליסט:


"רוב הילדים לא קוראים יותר ומעבירים שעות במסכים", מתארת פורטר מציאות שכול הורה לילדים צעירים כנראה מכיר היטב כיום. היא עצמה ניסתה למצוא פתרון שיאפשר לקדם את הקריאה תוך שימוש במסכים.

והפתרון שמצאה הוא שימוש במציאות רבודה. לפי הערכתה,  מכיוון שזהו דור שאוהב אינטראקציה ולמידה עצמאית, אפליקציה שתשלב תכני ספרים עם AR ומשחקים תאפשר להם להיכנס לעולם הזה הרבה יותר בקלות. התוצאה היא אפליקציית בוקפול (Bookful) שמקימה את דמויות הספרים לחיים ומספקת פעילויות במציאות רבודה. 

אחת הדרכים לעורר את התוכן היא דרך הנפשה. "יש לנו כ-350 ספרים כאלה כיום", אומרת פורטר. "אבל לא כל הילדים רוצים לקרוא", היא מציינת. לשם כך ניתן להקים מעין "פארק משחקים" שכולל פעילויות שונות ושמאפשר לילד לשחק בדמויות של הספרים במסגרת המשחק. "ניתן למשל ליצור דמות תלת מימד של המשחק ולשחק בה במסגרת מציאות רבודה בסלון הבית למשל", מתארת פורטר. 

אבל לא מדובר רק במציאות רבודה שבה מציבים אלמנטים וירטואליים בעולם האמיתי. לדבריה ניתן גם לפתח עולם וירטואלי שמייצג את עולם הספר ומאפשר לילד לחוות את הסיפור או התוכן של הספר במסגרתו. "המודל העסקי מבוסס גם על צרכנים אבל גם על לקוחות מסחריים. התכנים שאנחנו מייצרים מאפשרים לחברות תקשורת להציג את יתרונות הדור החמישי למשתמשים, מכרנו רישיונות שימוש ל-AT&T שלאחר מכן מספקת אותם ללקוחותיה". 

XR היא מהפכה שנמצאת כבר כאן, לדברי פורטר אפשר להרחיב אותה גם לחינוך ולתחומים נוספים. "אנחנו גם מפתחים תכנים לימודיים שניתן להתאים לעולמות האלה. למשל תצוגה של תכנים חינוכיים דרך עולם וירטואלי או מציאות רבודה", היא מסבירה. 


דנה פורטר מייסדת משותפת Inception XR ועידת גיימינג, צילום: יריב כץ דנה פורטר מייסדת משותפת Inception XR ועידת גיימינג | צילום: יריב כץ דנה פורטר מייסדת משותפת Inception XR ועידת גיימינג, צילום: יריב כץ


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות