אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל מחלוקת על התשלום הראשון - ארגון המורים הודיע על המשך העיצומים שוב לא יינתנו ציונים? | צילום: אביגיל עוזי

בשל מחלוקת על התשלום הראשון - ארגון המורים הודיע על המשך העיצומים

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הורה על המשך העיצומים של אי מתן ציונים וביטול המסעות לפולין. זאת מאחר שבאוצר לא מוכנים לשלם מקדמה על סך 800 שקל כבר ממשכורת ספטמבר. האוצר מוכן לתשלום רטרואקטיבי אחרי שייחתם ההסכם

05.09.2023, 22:32 | שחר אילן

מחלוקת חדשה בין האוצר ליו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז סביב מועד מתן תוספות השכר. למרות ההסכמות בשבוע שעבר הודיע ארז על המשכת העיצומים של אי מתן ציונים וביטול המסעות לפולין. בדרך כלל לוקח מספר חודשים להפוך הסכם עקרונות כמו שהושג להסכם קיבוצי מפורט, אבל ארגון המורים דורש שהמורים יקבלו מקדמות על התוספת הראשונה בסך 800 שקל לחודש כבר מספטמבר. האוצר מציע תשלום רטרואקטיבי לאחר שייחתם ההסכם.

הסעיף המרכזי בהסכם בין האוצר לארגון המורים שמנע שביתה בתחילת שנת הלימודים היה תוספת של 2,000 שקל בארבע פעימות שהראשונה שבהן של 800 שקל. בהודעה שהפיץ ארז למורים כתב ש"באוצר לא מעוניינים לשלם את הפעימה הראשונה של 800 שקל כבר במשכורת ספטמבר. הם מתנים זאת בחתימה על הסכם בעוד שלושה חודשים, ואם ההסכם ייחתם הם מוכנים לשלם רטרואקטיבית. אנו למודי ניסיון על חוסר האמינות של אנשי משרד האוצר".

על רקע זה מבהיר ארז שיימשכו העיצומים משנה שעברה. לדבריו, "אין לקיים את כל הפעילויות עליהן הודענו כבר שאיננו מקיימים, כגון: פעילויות מחוץ לכותלי בית הספר אחרי יום הלימודים, ישיבות, מתן ציונים ותעודות, הקלדת ציונים, קיום ועדות התמדה למיניהן, טיולים, מסעות לפולין וכל פעילות נוספת שלא התרנו לבצע".

עוד טוען ארז ש"האוצר מעלה דרישות חדשות, לדוגמא: הם דורשים שנסכים ללוח החופשות שנקבע בצורה חד צדדית על ידי הסתדרות המורים". הכוונה להחלפת חמישה ימי חופשה שנחשבים בעייתיים במיוחד בגשר בין יום הכיפורים לסוכות ושני ימי חופשה לבחירה, ארז טוען ש"הניסיון של משרד האוצר, המובל על ידי המדיניות של פורום קוהלת הוא להרוס את העבודה המאורגנת, לפגוע במורים ובמיוחד במנהלים אותם הם רוצים להעסיק בחוזים אישיים ללא כל הגנה וללא כל קשר להסכם הקיבוצי. אנו מצפים מציבור המורים והמנהלים לקיים את העיצומים ככתבם וכלשונם".

ממשרד האוצר נמסר ש"מיד לאחר ההסכמות אליהם הגיעו הצדדים, ארגון המורים הורה למוריו להמשיך בעיצומים. המשך העיצומים והפגיעה בתלמידים לאחר הגעה להבנות אינם בגדר התנהלות מקובלת. משרד האוצר פועל כעת על מנת לגבש את כל ההסכמות לכדי הסכם קיבוצי וקורא לארגון המורים להמשיך את שיתוף הפעולה בנושא זה ללא פגיעה בתלמידים".


תגיות