אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל  מעכבת השקה של מערכת שנויה במחלוקת שנועדה למנוע הפצה של תוכן פדופילי צילום: שאטרסטוק

אפל מעכבת השקה של מערכת שנויה במחלוקת שנועדה למנוע הפצה של תוכן פדופילי

המערכת, שנחשפה באוגוסט וגררה גל ביקורות מצד מומחי פרטיות ואבטחת מידע, נועדה לזהות תמונות שכוללות פדופיליה והתעללות מינית בילדים באמצעות סריקת תמונות על מכשירי האייפון והאייפד של המשתמש. אפל: "נעשה מקצה שיפורים"

03.09.2021, 21:15 | עומר כביר

אפל נכנעת לביקורת, ותעכב את ההשקה של המערכת השנויה במחלוקת שנועדה למנוע הפצה של תוכן פדופילי באמצעות סריקת תמונות על מכשירי האייפון והאייפד של המשתמש – כך הודיעה הערב ענקית הטכנולוגיה. "ניקח זמן נוסף כדי לעשות שיפורים", מסרה החברה.


קראו עוד בכלכליסט:


המערכת, שנחשפה בתחילת אוגוסט, נועדה לזהות תמונות שכוללות פדופיליה והתעללות מינית בילדים. היא מבוססת על שילוב סבוך בין סריקה מקומית לניתוח בענן ובדיקה אנושית, במטרה לדווח על תמונות כאלו למרכז הלאומי לילדים נעדרים ומנוצלים בארצות הברית (NCMEC). 

המערכת אמורה לסרוק על המכשיר תמונות שמועלות לשירות iCloud, ולהשוות את הדפוסים שלהן למאגר של דפוסי תמונות פדופיליה שיישמר גם הוא על המכשיר (המאגר לא מכיל את התמונות עצמן). במקרה של זיהוי מספר תמונות חשודות מעל מספר מסוים, מועבר המידע לבקר אנושי של אפל שבוחן את הממצאים ומחליט אם לחסום את החשבון ולדווח על בעליו לרשויות.


אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק


מאז נחשפה המערכת, מומחי פרטיות ואבטחת מידע רבים ביקרו את פעילותה, והזהירו הן מהפגיעה העקרונית בפרטיות המשתמשים שבעצם הפעלתה והן מפרצות שאפשר לנצל במערכת של אפל ושעלולות לגרום להפללת משתמשים תמימים כמחזיקים בתוכן פדופילי.

הביקורת, כך נראה, חדרה את השריון הקשוח של אפל. "הודענו קודם לכן על שורה של תכונות שיעזרו להגן על ילדים מפני טורפים שמשתמשים בכלי תקשורת כדי לגייס ולנצל אותם וכן להגביל את התפוצה של תוכן שמתאר התעללות מינית בילדים", מסרה החברה בהודעה שפרסמה באתרה. "על סמך משוב מלקוחות, גופי חברה אזרחית, חוקרים ואחרים החלטנו לקחת עוד זמן בחודשים הקרובים כדי לאסוף משוב וליצור שיפורים לפני שנשיק את תכונות הגנת הילדים הקריטיות האלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות