אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המניה המפתיעה שמזנקת ב-230% מתחילת השנה צילום: בלומברג

המניה המפתיעה שמזנקת ב-230% מתחילת השנה

רשת חנויות הכלבו האמריקאית מייסי'ס, שנקלעה בשנה שעברה למצוקה קשה, מצויה בעיצומו של קאמבק מרשים. אתמול זינקה מניית החברה ב-20% והשלימה עלייה מטאורית מתחילת השנה. ברקע: ההסתערות המחודשת של הצרכנים, סגירת סניפים בעייתיים והיערכות של הרשת לשיבושים בשרשרת האספקה

19.11.2021, 18:49 | חדשות חוץ

באביב 2020, בעיצומו של הסגר שכפה נגיף הקורונה, מניית מייסי'ס היתה בצרות צרורות וצנחה לשווי של 4.38 דולר ליחידה. אתמול כבר לא היה לכך זכר ולאחר שרשת בתי הכלבו האמריקאית דיווחה על רווחים רבעוניים טובים מהצפוי, היא זינקה ב-21% - והשלימה זינוק מטאורי בוול סטריט של יותר מ-230% מתחילת השנה.

קראו עוד בכלכליסט:

מייסי'ס הגיעה לשפל בשיא משבר הקורונה, על רקע הקניונים הסגורים והגבלות הקורונה שהותירו אנשים בבית. כעת נראה שהיא נמצאת על הגל והמשקיעים בוול סטריט שוב נותנים בה אמון.

לקוחות במייס לקוחות במייס'יס | צילום: בלומברג לקוחות במייס

מה קרה בינתיים? ראשית, הוצאות הצרכנים זינקו. קונים אומרים אמנם שהם מודאגים מהאינפלציה, אבל ממשיכים לרכוש פריטים שהם דחו את קנייתם מהשנה שעברה. מייסי'ס דיווחה על עלייה של 36% בהכנסות בהשוואה לשנה שעברה. 

"הצריכה בריאה, ואנו מצפים שהביקוש החזק יימשך, במיוחד כאשר אנשים חוזרים לעבודה", אמר לאנליסטים סמנכ"ל הכספים של הרשת אדריאן מיטשל.

מייסי'ס גם החלה להיערך לשיבושים בשרשרת האספקה מוקדם יחסית, כבר בסוף השנה שעברה, ציין האנליסט קאון אוליבר צ'ן. "זה שם את הרשת בעמדה טובה לנצל את עונת קניות החגים השנה", אמר.

חנויות כלבו בארה"ב סגרו סניפים שלא הניבו ביצועים טובים בשנים האחרונות. חברת המחקר CoStar אמרה כי קמעונאים הודיעו על תוכניות לסגור יותר מ-11,100 חנויות בשנת 2020, שיא של כל הזמנים. בפברואר 2020, מייסי'ס אמרה שהיא תסגור 125 חנויות עד 2023.

בנוסף, המשקיעים מביעים אמון גם באסטרטגיה הדיגיטלית של מייסי'ס. המכירות המקוונות זינקו ב-49% ברבעון האחרון בהשוואה לשנת 2019. צ'ן ציין כי החברה מבצעת "השקעות משמעותיות" באפליקציה שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות