אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבנה השכירה נכס חלופי למשטרת שדרות: המדינה תשלם 2.8 מיליון שקל בשנה חיילים ליד תחנת המשטרה ההרוסה בשדרות | צילום: Menahem KAHANA / AFP

מבנה השכירה נכס חלופי למשטרת שדרות: המדינה תשלם 2.8 מיליון שקל בשנה

מה-1 בנובמבר תשלם המשטרה סך של 230 אלף שקל לחודש לחברה. מנהל הדיור הממשלתי, שמיהר למצוא מבנה חלופי למשטרה, לאחר שהקודם נהרס בקרב עם המחבלים, בדק "טלפונית" רק שני מבנים

17.10.2023, 16:23 | גיא נרדי

מנהל הדיור הממשלתי ומשטרת ישראל שכרו מחברת "מבנה" בניין משרדים בשטח של 3,000 מ"ר בפארק התעשיות ספירים בתמורה ל-2.8 מיליון שקל לשנה, לפרק זמן של 3 שנים. מדובר במבנה חלופי למבנה הישן, שהיה ממוקם ברחוב הרצל, במרכז העיר, ונהרס אחרי קרב של שעות עם החמאס. יש לציין כי חברת מבנה טוענת אמנם כי "העמידה" את המבנה לטובת המבנה ללא תשלום עד לחתימת חוזה התקשרות, אך במסמך הסיכום של החשב הכללי נרשם כי המדינה תתחיל לשלם לחברה ב-1.11.23.

בהחלטת ועדת הפטור של החשב הכללי, בראשות בני מנחם, סגן בכיר לחשב הכללי ומנהל חטיבת ביטחון ומינהל, נרשם כי מנהל הדיור הממשלתי בדק "טלפונית" 2 נכסים בעיר, של "פרץ בוני הנגב" ו"מבנה", ושרק הבניין של "מבנה" התאים לדרישות הגודל הנדרש. "לדברי הדיור הממשלתי המחיר המוצע סביר ביחס למצבו המותאם ברמה גבוהה של הנכס וביחס למחירים בסביבה. תקופת משך ההתקשרות היא התקופה המוערכת לצורך הקמת מבנה המשטרה מחדש. כמו כן, זוהי תקופת המינימום בה הסכים המציע להתקשר בחוזה לאחר מו"מ עימו", נכתב במסמך.

בקבוצת מבנה הכחישו שפרסמו ברשתות חברתיות כי בכוונתם לתרום את הנכס למדינה בחינם. עוד נמסר כי שכר הדירה כולל ריהוט, תחזוקה, חניה, ומטבח מאובזר. "נוכח מצב המלחמה בו מצויה המדינה והקושי שנוצר למשטרת ישראל בשדרות, העמידה החברה לרשותה נכס שבבעלותה בעיר באופן מיידי, שיספק לה את המענה המתחייב לצורך המשך פעילותה בתקופה מאתגרת זו. הנכס הועמד מיידית ללא הסכם חתום וללא תשלום עד לחתימת הסכם מחייב בין הצדדים ובמידה והמשטרה תמצא את הנכס כמתאים לצרכיה לטווח ארוך יותר".

לפי הדו"ח החצי שנתי של קבוצת מבנה, שהתפרסם בחודש יוני האחרון, לקבוצה יש 536 נכסים מניבים בישראל, בשטח של 1.65 מיליון מ"ר ובשווי של 12 מיליארד שקל. שווי שוק החברה היום הוא 6,584,157 שקל. מנכ"ל קבוצת מבנה הוא עוזי לוי, לשעבר מנכ"ל החברה הממשלתית "דירה להשכיר"


תגיות