אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה לפנסיונרים: דמי הניהול יחתכו משיעור של 0.5% ל-0.3% כסף מטבעות פנסיה חיסכון | שאטרסטוק

בשורה לפנסיונרים: דמי הניהול יחתכו משיעור של 0.5% ל-0.3%

שר האוצר אביגדור ליברמן ויו"ר רשות שוק ההון משה ברקת העבירו לאישור ועדת הכספים את התיקון לתקנות דמי ניהול בענף הפנסיה; ליברמן: "ההחלטה תביא לחיסכון נוסף של מאות ואף אלפי שקלים בשנה"

21.12.2021, 10:33 | אלמוג עזר

משרד האוצר שם סוף לעושק של העמיתים שפרשו לפנסיה. שר האוצר אביגדור ליברמן ויו"ר רשות שוק ההון משה ברקת העבירו לאישור ועדת הכספים את התיקון לתקנות דמי ניהול בענף הפנסיה. במסגרת התיקון ירדו דמי הניהול לעמיתים שנמצאים בפרישה משיעור מקסימלי של 0.5% לשיעור של 0.3%.


קראו עוד בכלכליסט:


בשנים האחרונות הענף הפנסיוני הציג ירידה בדמי הניהול ומרבית העמיתים אינם משלמים את דמי הניהול המקסימליים הקבועים בתקנות (0.5% על הצבירה ו-6% מההפקדות). אם כי העמיתים שפרשו ונמצאים עדיין בקרן פנסיה, הם למעשה לקוחות שבויים שאינם יכולים לעבור מקרן אחת לאחרת. זאת מאחר ומהרגע בו העמית מתחיל לקבל גמלה אין לו דרך לעבור לקרן אחרת. על כן, מנהלי קרנות הפנסיה נוהגים להעלאות לעמיתים בקרן הפנסיה את שיעור דמי הניהול למקסימום המותר – עם פרישתם. 


משה ברקת יו"ר רשות שוק ההון , צילום: שאטרסטוק, עמית שעל משה ברקת יו"ר רשות שוק ההון | צילום: שאטרסטוק, עמית שעל משה ברקת יו"ר רשות שוק ההון , צילום: שאטרסטוק, עמית שעל


נציין כי חוסכים שנמצאים בקרנות ברירת המחדל, כבר היום מובטח להם בפרישה דמי ניהול מקסימליים של 0.3% כחלק מתנאי החוזה. שתי קרנות ברירת מחדל הקיימות הן של אלטשולר שחם ומיטב דש. עד חודש אפריל יצטרפו שתי קרנות פנסיה נוספת - מור ואינפיניטי.

ליברמן מסר כי "ההחלטה מהווה צעד נוסף לטובת ציבור החוסכים הפורשים לפנסיה במדינת ישראל שתביא לחיסכון נוסף של מאות ואף אלפי שקלים בשנה. ההחלטה עושה צדק עם האזרחים הוותיקים שעבדו וחסכו כל השנים וכעת יזכו להנות מפירות החיסכון, כאשר עבור חלק לא מבוטל מהם מדובר בצעד משנה אורח חיים. נמשיך לדאוג להורינו, לסבים ולסבתות שלנו מתוך דאגה אמיתית לרמת החיים של האוכלוסיה המבוגרת בישראל".

ברקת מסר: "אני מודה לשר האוצר, אביגדור ליברמן על קידום מהלך חשוב זה. הורדת תקרת דמי הניהול לפנסיונרים הינה צעד משלים להליך קרנות ברירת מחדל, בהן נקבע כי בעת פרישה דמי הניהול המרביים יעמדו על כ- 0.3%. בצעד זה אנו מוודאים כי כלל הפורשים לפנסיה יהנו מהנחה מובטחת בדמי הניהול, מה שיוביל להעלאה בקצבאות הפרישה. הרשות תמשיך לקדם את רווחת החוסכים לצד מיצוי זכויות מרבי של כלל העמיתים והחוסכים בישראל".


תגיות