אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: יוניקורן חדש - היי-בוב מגייסת 150 מיליון דולר, השווי - 1.65 מיליארד דולר צילום: רותם להב

כלכליסט טק

בלעדי: יוניקורן חדש - היי-בוב מגייסת 150 מיליון דולר, השווי - 1.65 מיליארד דולר

הגיוס יהיה בהובלת ענקית ההשקעות ג'נרל אטלנטיק, ובהשתתפות משקיעי החברה בעבר. Hibob הישראלית היא חברת טכנולוגיית HR שעומדת מאחורי פלטפורמת ניהול משאבי האנוש "בוב". בגיוס האחרון שלה בדצמבר 2020 גייסה החברה 70 מיליון דולר

12.10.2021, 12:28 | מאיר אורבך

היי-בוב (Hibob) הישראלית, חברת טכנולוגיית ה-HR שעומדת מאחורי פלטפורמת ניהול משאבי האנוש "בוב", מגייסת כ-150 מיליון דולר והופכת ליוניקורן בשווי של כ-1.65 מיליארד דולר, כך נודע ל"כלכליסט". הגיוס שעליו החברה תכריז בקרוב יהיה בהובלת ענקית ההשקעות ג'נרל אטלנטיק ובהשתתפות משקיעי החברה בעבר. בגיוס האחרון שלה בדצמבר 2020 גייסה החברה 70 מיליון דולר בין היתר מ- SEEK, שהיא חברה ציבורית אוסטרלית שמשקיעה ב-HR ו-Israel Growth Partners (IGP). רישום יתר גבוה על הסיבוב נבע בגלל ההתרחבות של החברה לארצות הברית.

לרשימת היוניקורנים המלאה של ישראל - לחצו כאן

מאז היווסדה בסוף 2015 ועד היום גייסה היי-בוב 124 מיליון דולר. עם משקיעי החברה נמנים  Bessemer, Battery, Eight roads, Arbor, Presidio, entrée Capital, Cerca Partners, Perpetual Partners , SEEK ועוד.


משרדי היי-בוב , צילום: Hibob משרדי היי-בוב | צילום: Hibob משרדי היי-בוב , צילום: Hibob

מערכת משאבי האנוש שפיתחה מסייעת לחברות לנהל את העובדים בחברה בכל שלבי עבודתם, החל מתהליך הקליטה, הכולל את החוזים, ועד לניהול ימי חופש, אופציות בחברה ואפילו סידור של הליך עזיבה או פיטורים.  

החברה מעסיקה כיום 300 עובדים, זאת לעומת 2020, אז העסיקה 170 עובדים. בין 1,500 לקוחות החברה נמצאות גם Monzo, Revolut, Cazoo, Happy Socks ,Ironsource, Reciept Bank, Fiverr, Gong, ו- VaynerMedia . להיי-בוב שיתופי פעולה אסטרטגיים עם מערכות ארגוניות כגון Slack, ADP, Microsoft Teams ועם חברת Mercer – המובילה בעולם בתחום שירותי ה-HR לארגונים.

בשנת 2020 עברה החברה משבר לא קל כאשר בכיר משורותיה הואשם בהטרדות מיניות. רוני זהבי, מנכ"ל החברה, אמר ל"כלכליסט" בעבר בהתייחסו למשבר: "אין אבן בחברה שלא הורמה ונבדקה עד יסוד והוחזרה למקום באומץ רב וביושרה. התייחסנו בכובד ראש לנושא וחידדנו נהלים בחברה, הקמנו ועדת היגוי שכוללת עובדים ומנהלים, וכעת אנחנו מדווחים לדירקטוריון על הנושא ברמה רבעונית. לא היתה נקודה שלא התייחסנו אליה ברצינות, ואנו מרגישים צער רב על כל מה שהיה". החברה אף שכרה שופטת בדימוס לדיני עבודה לתת את חוות דעתה על הצעדים שננקטו. שום עובד או עובדת לא עזבו את החברה בעקבות הפרשה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות