אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התחרות פשטה על סנו: אחד העובדים זומן לחקירה קו ייצור במפעל סנוו | צילום: טל שובל

רשות התחרות פשטה על סנו: אחד העובדים זומן לחקירה

הפשיטה מגיעה על רקע חשד לעבירות על חוק התחרות. מניית סנו ירדה ב־1.3% בעקבות הפרסום. מדובר בהסתעפות של חקירה של חשד לתיאום מחירים בין יצרניות מזון וטואלטיקה גדולות

25.02.2024, 13:08 | אורנה יפת

החקירה של רשות התחרות בחשד לתיאום מחירים בענף המזון והטואלטיקה מסתעפת – היום (א') היא פשטה על משרדי חברת סנו. נציגי רשות התחרות הגיעו למשרדים של יצרנית מוצרי הניקוי לבית, ערכו חיפושים ואספו חומרים ממשרדי החברה. זאת, בחשד לעבירות על חוק התחרות הכלכלית. סנו דיווחה כי אין לה מידע נוסף על מהות החקירה והנסיבות לפשיטה על משרדי ומחשבי החברה. אחד מעובדי סנו, שעל פי החברה איננו נושא משרה בכירה, זומן לחקירה במשרדי הרשות. סנו, כמו גם רשות התחרות, סירבו למסור תגובה. בעקבות הדיווח מניית החברה ירדה ב־1.3%.

הפשיטה על משרדי סנו היא הסתעפות של חקירה רחבה יותר שמנהלת רשות התחרות בפרשת תיאום המחירים נגד ספקים וקמעונאים בשוק מוצרי הצריכה זה יותר משנתיים. החקירה התמקדה בעיקר בשוק המזון ובמהלכה זומנו לחקירה בעלי תפקידים בכירים בחברות המזון וברשתות הקמעונאות. בחקירה התעוררו חשדות שהובילו את הרשות גם לחברת הטואלטיקה סנו, אחת מחברות מוצרי הצריכה הגדולות בישראל ויצרנית מובילה של חומרי ניקוי ומוצרי נייר.

רשות התחרות, בניהולה של הממונה מיכל כהן, בודקת חשד לתיאום מחירים שנעשה באמצעות ראיונות של בכירי החברות בכלי התקשורת, וכן על ידי דיווחים ורמיזות לעליות מחירים בדו"חות הכספיים של החברות או בפוסטים שהעלו בכירים בפייסבוק.

בין החברות שנחקרו: שטראוס, יוניליוור, דיפלומט, שסטוביץ, ויליפוד, רמי לוי, שופרסל, יוחננוף, אושר עד ו־ויקטורי. בשבוע שעבר נחקר מנכ"ל חברת יפאורה תבורי, דורון גלזר, במשרדי רשות התחרות. לפני כשבוע וחצי זימנה הרשות לשימוע לפני הגשת כתב אישום את חברת ויליפוד ואת היו"ר שלה צביקה ויליגר, בטענה שאותת למתחרות על כוונתה להעלות מחירים, תוך שהיא מנסה להגיע עימן להסדר כובל בעניין.

באוגוסט האחרון היתה זו חברת שטראוס שקיבלה מהרשות זימון לשימוע והודעה בדבר כוונתה להגיש נגד החברה ובכירים לשעבר, המנכ"ל גיורא בר דעה, וסמנכ"ל הכספים, אריאל שטרית, כתב אישום פלילי בגין חשד להסדר כובל של העלאת מחירים.

במסגרת החקירה המסועפת נחקרו על ידי חוקרי הרשות איציק אברכהן בתפקידו כמנכ"ל שופרסל, גיורא בר דעה לשעבר מנכ"ל שטראוס, נועם וימן מנכ"ל ומבעלי השליטה בדיפלומט, יוני שסטוביץ מנכ"ל ובעלים של חברת שסטוביץ, דורון גלזר מנכ"ל יפאורה תבורי, צבי ויליגר יו"ר ויליפוד, בכירים בחברת יוניליוור, רמי לוי, איתן יוחננוף, אריה בוים מבעלי אושר עד, אייל רביד מנכ"ל ויקטורי.

תגיות