אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת הכרעה באקספון: HOT רוצה לרכוש את פעילות האינטרנט של החברה דנה קופל

לקראת הכרעה באקספון: HOT רוצה לרכוש את פעילות האינטרנט של החברה

ביום ראשון תתקיים אסיפת נושים של מרתון, המפעילה את שירותי הסלולר של אקספון, בה ידונו בהצעות לרכישת החברה

20.08.2021, 13:39 | רועי ברגמן


ביום ראשון הקרוב תתכנס אספת הנושים של חברת מרתון 018, שבשליטת איש העסקים חזי בצלאל, כדי לדון בהצעות לרכישת החברה. מרתון 018 היא החברה-האחות של אקספון ופעילה בשוק הסלולר תחת המותג we4G. החברה הגישה בקשה להסדר נושים שבמסגרתו תימכר פעילות שתי החברות - מרתון ואקספון (לה פעילות בשוק האינטרנט והשיחות הבינלאומיות) לחברת ויידלי מובייל של איש העסקים שמעיה רייכמן. הצעת הרכישה של רייכמן זוכה לתמיכה מצד הנהלת אקספון ומרתון, והיא כוללת פירעון מלוא החובות הקיימים של החברה (לא כולל חובות עתידיים).


קראו עוד בכלכליסט:


הצעת מרתון נתקלה בהתנגדות מצד סלקום, הנושה הגדולה ביותר שלה, לשתיהן גם הסכם שיתוף רשתות. בסלקום טענו כי מכירת החברה לרייכמן משמעותה ביטול הסכם שיתוף הרשתות והפיכת חברת הסלולר למפעיל סלולר וירטואלי, מה שיסב לה נזק עתידי. סלקום טענה כי ביטול הסכם שיתוף הרשתות משמעותו חוב של למעלה ממיליארד שקל של מרתון אליה - כשההסכם המקורי אמור להסתיים ב-2028. 


חזי בצלאל, צילום: עמית שעל חזי בצלאל | צילום: עמית שעל חזי בצלאל, צילום: עמית שעל

בינתיים הגישה גולן טלקום, החברה-הבת של סלקום, הצעה לרכישת מרתון 018, כשהתמורה תהיה תשלום לנושי החברה, לא כולל חובות הבעלים שהעמיד חזי בצלאל לחברה ומוערכים ב-200 מיליון שקל - בתמורה כוללת של כ-60 מיליון שקל. במסגרת הצעה זו תמחק סלקום את החוב העתידי הנטען של מרתון, אך היא תיהנה מתוספת המנויים שלה (כ-350 אלף לקוחות) לגולן טלקום. גם פרטנר המתחרה התעניינה באפשרות להגיש הצעה לרכישת מרתון, אך טרם הגישה הצעה רשמית למנהל המיוחד שמונה לחברה, עו"ד עמית לדרמן. 

בינתיים יש גם מי שמסתכל על הפעילות הקווית של אקספון - חברת HOT, שהגישה הצעה לרכישת הפעילות שנחשבת רווחית. לאקספון מאות אלפי לקוחות אינטרנט ושיחות בינלאומיות, והפעילות שלה סינרגטית עם הפעילות הקווית של HOT בתחום זה. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות