אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל תקלת אנוש במס"ב - חלק ממשכורות אפריל לא הועברו שקלים |

בשל תקלת אנוש במס"ב - חלק ממשכורות אפריל לא הועברו

עובדים במשק שהמעסיק שלהם בבנק הפועלים, והחשבון שלהם בבנק אחר - לא קיבלו את משכורותיהם; לפי מס"ב, התקלה אמורה להיפתר עד חצות

09.05.2022, 12:47 | אלמוג עזר

תקלה טכנית במס"ב, המפעילה את מערכת התשלומים המרכזית בישראל, מנעה העברות כספים מבנק הפועלים לשאר הבנקים בלילה האחרון. המשמעות: עובדים במשק שהמעסיק שלהם בבנק הפועלים, והחשבון שלהם בבנק אחר - לא קיבלו את משכורותיהם. לפי מס"ב, התקלה אמורה להיפתר עד חצות.


קראו עוד בכלכליסט:

בשעה האחרונה הודיע הפועלים בשיתוף עם מס"ב כי "בשל טעות אנוש, שנבדקת על ידי חברת מס״ב, לא הועבר במהלך הלילה קובץ הזיכויים של ההעברות הבנקאיות שבוצעו מבנק הפועלים לחשבונות של בנקים אחרים".

סניף בנק הפועלים מבחוץ רד האט , צילום: אביב גוטליב סניף בנק הפועלים מבחוץ רד האט | צילום: אביב גוטליב סניף בנק הפועלים מבחוץ רד האט , צילום: אביב גוטליב

בנק הפועלים שולח למס"ב בכל סוף יום קובץ הוראות שכולל את ההעברות לבנקים אחרים. טעות האנוש נעשתה לאחר שאחד העובדים במס"ב שכח לשלוח את אחד הקבצים במשמרת הלילית, לאחר אי בהירות בתקשורת בין העובד לממונה עליו. דבר התקלה התברר רק בפתיחת יום העסקים הנוכחי. המקרה מתוחקר בשעות אלו במס"ב ובבנק הפועלים לאחר שהבנק דיווח לבנק ישראל על התקלה. לדברי מס"ב, הארגונים ישנו נוהלים על מנת שמקרה זה לא יישנה.

בשל עיתוי התקלה כאמור בין ליל ה-8 ל-9 במאי, לא הועברו חלק ממשכורות חודש אפריל. העיכוב במשכורות עלול להכניס חלק מלקוחות הבנקים האחרים לחריגה בחשבון שעלולה לגרור גם עלויות נוספות. לאור האפשרות הזו, יצטרכו בבנק הפועלים לבדוק את המשמעותיות ואף לפצות ולזכות במקרה הצורך את הלקוחות. כך או כך, בבנק הפועלים מקווים כי הכסף והמשכורות יעוברו עוד היום לקראת חצות – אך מבהירים כי חלון הסליקה תלוי גם בתגובת הבנקים האחרים. כלומר, לתקלה עשויות להיות השלכות מתמשכות.

מס"ב (מרכז סליקה בנקאי) מפעילה את מערכת התשלומים המרכזית בישראל (לעיון בכללי המערכת).תגיות