אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריקסון רוכשת את Vonage האמריקאית ב-6.2 מיליארד דולר בלומברג

כלכליסט-טק

אריקסון רוכשת את Vonage האמריקאית ב-6.2 מיליארד דולר

ענקית ציוד התקשורת השוודית ביצעה את העסקה הגדולה זה שנים. ל-Vonage, העוסקת בתחום התקשורת בענן, מרכז פיתוח בישראל עם כמה עשרות עובדים. השלמת העסקה צפויה במחצית 2022

22.11.2021, 21:17 | חדשות חוץ

עסקת מפתח חדשה לאריקסון: יצרנית ציוד התקשורת השוודית הודיעה היום על רכישת חברת התקשורת בענן Vonage מארצות הברית. התמורה שתשלם אריקסון עומדת על 6.2 מיליארד דולר. 

קראו עוד בכלכליסט:

זוהי העסקה הגדולה זה שנים לאריקסון, שהשלימה בשנה שעברה את רכישת חברת התקשורת האלחוטית Cradlepoint תמורת 1.1 מיליארד דולר. 


בוריה אקהולם, מנכ"ל אריקסון העולמית, בלומברג בוריה אקהולם, מנכ"ל אריקסון העולמית | בלומברג בוריה אקהולם, מנכ"ל אריקסון העולמית, בלומברג

"עסקת המיזוג אושרה פה אחד על ידי חברי הדירקטוריון ב-Vonage", נאמר בהודעת אריקסון על העסקה. "ההסכם מכוון ליעד המוצהר של אריקסון להתרחב גלובלית בתחום התקשורת האלחוטית, ולהציע ללקוחות נתח גדול יותר בשוק, שלפי הערכות שוויו יעמוד על 700 מיליארד דולר בשנת 2030", נאמר עוד בהודעה. 

הממשק מבוסס הענן של Vonage מקל על תקשורת בין מפתחי אפליקציות ותוכנות שונות. הפלטפורמה משרתת 120 אלף עסקים ומעל 1 מיליון מפתחים ברחבי העולם. ל-Vonage מרכז פיתוח בישראל, שבו מועסקים 120 עובדים. משרדי מרכז הפיתוח ממוקמים ברחוב יגאל אלון בתל אביב.

אריקסון תשלם בעסקה 21 דולר על כל מניית Vonage – פרמיה של 28% על מחיר המניה בנעילה של שישי בנאסד"ק ושל 34% על מחיר המניה הממוצע בשלושת החודשים האחרונים. 

מכירות Vonage ב-12 החודשים שהסתיימו בתום הרבעון השלישי (סוף ספטמבר) הסתכמו ב-1.4 מיליארד דולר. קופת המזומנים עמדה על 109 מיליון דולר. 

באריקסון ציינו כי המיזוג צפוי להקפיץ את הרווח המתואם שלה למניה, וכך גם את תזרים המזומנים שלה, החל משנת 2024. השלמת העסקה צפויה במחצית הראשונה של 2022, והיא כמובן נדרשת עדיין לאישור בעלי המניות של Vonage והרגולטורים הרלוונטיים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות