אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אם נשמור על עצמנו, נקבל עובדים מחוברים ויעילים יותר" צילום: עובדת החברה- עדי אברשיץ בגר

"אם נשמור על עצמנו, נקבל עובדים מחוברים ויעילים יותר"

חברת הביטוח איילון מקדמת מהפכה בריאותית בקרב העובדים. בתפריט: אימוני פילאטיס במשרד, חוג "שומרי משקל" וטיפים תזונתיים במייל

03.11.2021, 08:35 | כלכליסט פרויקטים

נוסדה: 1976

מס׳ עובדים: 1,150

מס׳ סניפים/מרכזים:


לפני כארבע שנים החליטו בחברת ביטוח איילון על מהפכה בריאותית, חלק מתפיסת עולם מגובשת ששמה למטרה להציב את בריאות העובדים בראש סדר העדיפויות. כך הפך חדר ארכיון לאולם אימונים עבור העובדים, שבו מתנהלים כיום אימוני פילאטיס, היט וקבוצות ריצה. ״כל האימונים מלאים עד אפס מקום והעלות שלהם לעובדים היא אפסית״, מסבירה רוני ליכטנשטיין שני, סמנכ״לית וראש מטה חדשנות ומשאבי אנוש. במקום פועלות גם מלתחות מרווחות שעומדות לרשות העובדים.

רוני ליכטנשטיין שני, אייל גזיאל רוני ליכטנשטיין שני | אייל גזיאל רוני ליכטנשטיין שני, אייל גזיאל

המסר המרכזי שאותו ביקשו באיילון להעביר עם ההחלטה על מדיניות אורח החיים הבריא, הוא יישור קו של מצוינות בתחום הבריאות. כחברת ביטוח שמתמחה במוצרי בריאות, בשירות בתחום הבריאות ובעידוד לקוחותיה לאורח חיים בריא, רק הגיוני שהסטנדרט לעובדים יהיה זהה. ״יש תפיסה בעולם הביטוח שמדברת על מניעה מראש – כמו נהיגה מונעת״, אומרת ליכטנשטיין שני, ״אם נהיה במוד של שמירה על עצמנו, נקבל עובדים מחוברים ויעילים יותר״.

שיעור היט של צוות עובדי איילון ביטוח, צילום: עובדת החברה- עדי אברשיץ בגר שיעור היט של צוות עובדי איילון ביטוח | צילום: עובדת החברה- עדי אברשיץ בגר שיעור היט של צוות עובדי איילון ביטוח, צילום: עובדת החברה- עדי אברשיץ בגר

״יש גיוון גילאים גדול באימונים״

איילון היא החברה השישית בגודלה בשוק הביטוח הישראלי, ואחד מתחומי העיסוק שלה הוא ביטוחי בריאות וחיים. תפישת הבריאות הארגונית של החברה החלה כאמור לפני ארבע שנים, וכחלק ממנה מעודדת החברה את העובדים להגיע למשרדים באמצעות אופניים, קבוצות ריצה ודרכים בריאות נוספות. טרום התפרצות הקורונה, ייצגו קבוצות הריצה את החברה במרוצים רבים לאורך השנה.

בכל הקשור לתזונה נכונה, יזמו באיילון הקמה של קבוצת שומרי משקל שמתנהלת כבר שנים בהצלחה גדולה. סדנאות תזונה מיוחדות נערכות אחת לתקופה בהובלת מומחים, וכך גם טיפים תזונתיים שמלווים את העובדים במייל ובאפליקציה הארגונית. במהלך ישיבות בחברה מוגשים כריכים בריאים ופלטות ירקות. מדי שנה עורכת החברה שבוע בריאות מיוחד, עם שירותים מיוחדים כמו: עמדות בדיקות דם ובדיקות אופטיקה, חלוקה של מזון בריאות, הרצאות ועוד. 

צוות עובדי איילון ביטוח בשיעור היט, צילום: עובדת החברה- עדי אברשיץ בגר צוות עובדי איילון ביטוח בשיעור היט | צילום: עובדת החברה- עדי אברשיץ בגר צוות עובדי איילון ביטוח בשיעור היט, צילום: עובדת החברה- עדי אברשיץ בגר

תחום נוסף שבו משקיעה החברה בשנים האחרונות הוא תרומה לקהילה, בדגש על עמותות שמקדמות ערכי ספורט ואורח חיים בריא בקרב אוכלוסיות מוחלשות. בין היתר, תומכים עובדי איילון בעמותת ״הגל שלי״ המתמחה בגלישה של ילדים ובקרן למצוינות אולימפית (IFOE) בניהולו של אריק זאבי. 

במסגרת מסורת בשם ״איילון סטורי״, מספרים עובדי החברה על חוויות ספורט שנכנסו לחייהם. בין היתר, שמעו העובדים את סיפורה של עובדת שגילתה והתאהבה בגלישה, עובדת שהפכה לרצת אולטרה מרתונים ועוד. ״באופן כללי רואים כאן גיוון גילאים גדול באימונים בתוך החברה״, אומרת ליכטנשטיין שני, ״יש התלהבות גדולה סביב התהליך שהחברה כולה עוברת, יש הבנה של הרווח של כולנו מניהול אורח חיים בריא. אנחנו מקדמים מצוינות בבריאות גם בביטוחי הבריאות שלנו, גם בקרב העובדים שלנו וגם בתרומה לקהילה״.

הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.

לאתר מובמנט לחצו כאן>>


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות