אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטארבקס: בתוך שלוש שנים נפסיק להגיש קפה בכוסות חד-פעמיות כוסות סטארבקס | צילום: רויטרס

סטארבקס: בתוך שלוש שנים נפסיק להגיש קפה בכוסות חד-פעמיות

המהלך מקודם במסגרת מאמצי החברה לעמוד ביעדי הפסולת שהציבה לעצמה עד 2030 ולענות על דרישות הקיימות של הצרכנים. החברה בוחנת מתן הטבות למשתמשים בכוסות רב-פעמיות, ולחלופין גביית עמלה נוספת על הזמנת משקה בכוס חד-פעמית

16.03.2022, 14:14 | חדשות חוץ

ענקית הקפה האמריקאית סטארבקס הודיעה אתמול (ג') כי היא עובדת על הוצאה משימוש של הכוסות החד-פעמיות מנייר ומפלסטיק שלה והחלפתן בכוסות רב-פעמיות בתוך שלוש שנים. זהו מאמץ נוסף של החברה לעמוד ביעדי הפסולת שהציבה לעצמה עד 2030, ולענות על דרישות הקיימות של הצרכנים.


קראו עוד בכלכליסט:


החברה, שבסיסה בסיאטל, בודקת כעת דרכים להשתמש בכוסות רב-פעמיות. עד 2025 היא מתכוונת להביא לכך שיותר אנשים יביאו איתם את הכוסות והספלים שלהם, כפי שהם יכולים לעשות כבר היום, או לקחת חלק בתוכנית השאלת כוסות שנקראת Borrow a Cup. על פי התוכנית, הלקוחות יוכלו לקבל את המשקה שלהם בכוס רב-פעמית, אותה הם שואלים מבית הקפה, וברגע שהם מסיימים לשתות הם יכולים להחזירה כדי שתנוקה ותוגש ללקוח נוסף.


כוסות סטארבקס, צילום: רויטרס כוסות סטארבקס | צילום: רויטרס כוסות סטארבקס, צילום: רויטרס


סטארבקס מנסה כעת את המודל הזה במספר שווקים במטרה לבצע את ההתאמות הנדרשות, כולל בדיקה של תמריצים להחזרת הכוס, כגון מתן הנחה על השימוש בה, או תמריץ שלילי כמו גביית עמלה נוספת על הזמנת משקה בכוס חד-פעמית. הניסיון ייתן לחברה יותר תובנות גם בנוגע לעלויות ניקוי כל כוס ונתונים נוספים.

לדברי מייגן לאגס, דוברת סטארבקס, היעד של החברה הוא הוצאה מוחלטת משימוש של כוסות חד-פעמיות. "אני חושבת שזה החלום, אבל גם שיש עוד הרבה עבודה כדי להגיע לזה. אנחנו לוקחים זמן כדי ללמוד את הנושא ולראות מה עובד", אמרה לאגס. החברה אמרה גם שלקוחותיה יוכלו להשתמש בכוסות שיביאו איתם בבתי הקפה, בדרייב ת'רו ובהזמנות דרך הטלפון הנייד עד סוף 2023.

ב-2020 רק 1.3% מהמשקאות שמכרה החברה נמכרו בכוסות של הצרכנים. בעקבות התפשטות הקורונה החברה הפסיקה את השימוש בהן בין מרץ 2020 ליוני 2021. סטארבקס מציעה כיום הנחה של 10 סנט ללקוחות שמביאים איתם כוס מהבית.

תגיות