אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שש שנים אחרי שרכש את השליטה בסאני - לוקסנבורג מתחיל למשוך דמי ניהול צילום: אוראל כהן

שש שנים אחרי שרכש את השליטה בסאני - לוקסנבורג מתחיל למשוך דמי ניהול

מדובר בהסכם שירותי ניהול בהיקף של 1.35 מיליון שקל בשנה; יעקב לוקסנבורג משמש הן כיו"ר חברת האחזקות לפידות קפיטל והן כיו"ר של החברה-הבת סאני, יבואנית מכשירי סמסונג לישראל; סאני תעביר ללפידות שכר יו"ר של 30 אלף שקל מדי חודש עבור שליש משרה

22.09.2021, 19:37 | רועי ברגמן

שש שנים אחרי שרכש את השליטה בחברת התקשורת סאני, בעל השליטה יעקב לוקסנבורג, מתחיל למשוך מהחברה דמי ניהול דרך חברת האחזקות שלו לפידות קפיטל, באמצעותה הוא מחזיק במחצית ממניות סאני. בזימון לאספת בעלי המניות של סאני, שפורסם בערב סוכות, מתבקשים המשקיעים בחברה לאשר התקשרות בינה לבין לפידות קפיטל בהסכם שירותי ניהול בהיקף של 1.35 מיליון שקל בשנה.


קראו עוד בכלכליסט:


לפי הסכם ההתקשרות, תעניק לפידות לסאני בתמורה לכך שירותי יו"ר דירקטוריון פעיל בהיקף של שליש משרה על ידי לוקסנבורג עצמו או אריאל שפיר, שמכהן כסגן היו"ר בחברה. שירותים אלה יכללו בין היתר את ניהול ישיבות הדירקטוריון וקביעת סדר היומן, אחריות לתיאום בין מנכ"ל סאני אלי לביא לדירקטוריון, וכן פיתוח ושימור הקשר עם סמסונג, קשר עם חשיבות קריטית עבור סאני, שמייבאת את מכשירי הסלולר של החברה לישראל. 


יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בחברת לפידות - בעלת השליטה בחברה-הבת סאני, צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בחברת לפידות - בעלת השליטה בחברה-הבת סאני | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בחברת לפידות - בעלת השליטה בחברה-הבת סאני, צילום: אוראל כהן


כן כולל הסכם הניהול שירותי ייעוץ נוספים בהיקף של חצי משרה, שיינתנו לחברה על ידי שפיר ועל ידי אמיר תירוש, מנכ"ל לפידות ודירקטור בסאני. בסאני מציינים כי שירותי הייעוץ יעסקו בפעילות העסקית השוטפת של החברה ותפעול העסקים שלה, כמו שירותי פיתוח עסקי, ליווי בתחום העסקי והפיננסי, ליווי מהלכים אסטרטגיים וקשר עם מוסדות פיננסיים שיעמידו אשראי לחברה. בסאני מציינים כי שירותי הייעוץ יוענקו לחברה בפועל לפי צרכיה. 

התמורה שתעביר סאני לטובת לפידות כוללת שכר יו"ר של 30 אלף שקל מדי חודש (עבור שליש משרה כאמור) וכן 50 אלף שקל בשנה בגין החזר הוצאות רכב. כן יועבר לחברה מענק בשיעור של 0.5% מהרווח התפעולי המתואם של החברה (EBITDA), בתנאי שיהיה גבוה מ-60 מיליון שקל בשנה. המענק לא יעלה על 400 אלף שקל בשנה. שירותי הייעוץ הנוספים יהיו בתמורה חודשית של 45 אלף שקל בחודש. 

הסכמי ניהול בין חברות מוחזקות לחברות אחזקה בעבור שירותי יו"ר אינם חריגים בשוק ההון המקומי. כך למשל החברות בקבוצת אלקטרה מעבירות דמי ניהול לבעלת השליטה אלקו. עם זאת, עד היום לא היה הסכם ניהול בין סאני ללפידות, והדירקטורים המכהנים בחברה מטעמה השתכרו שכר דירקטורים בסיסי בלבד. הסכום שיועבר ללפידות צפוי להיכנס לקופת החברה, ולא לעבור ישירות הלאה לאנשים המעורבים בשירותי היו"ר והייעוץ. בפירוט השכר של לפידות, לוקסנבורג מוגדר כמי שמכהן כיו"ר לפידות במשרה מלאה וגם כיו"ר החברה-הבת סאני. 

בתגובה לפניית "כלכליסט" בנושא טענה החברה: "לפידות סיפקה שירותי ניהול ותמיכה לסאני תקשורת בשש השנים האחרונות, ללא כל תמורה. עם השלמת פירעון האג"ח, הוסדר נושא דמי הניהול על מנת לוודא שסאני ממשיכה לקבל את השירותים הנדרשים למען הצלחתה העסקית". 

בלפידות מתייחסים לעובדה שסאני השלימה בחודשים האחרונים מהלך פירעון כל איגרות החוב שלה, כשהמירה את החוב בהלוואות ממוסדות בנקאיים בתנאים מועדפים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות