אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הניתוק: צונאמי של התייקרויות ונתניהו נאחז בהשקת קרפור ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הכלכלה ניר ברקת בסניף קרפור | צילום: בן פרץ, איתי בן און / לע"מ

מחיר הניתוק: צונאמי של התייקרויות ונתניהו נאחז בהשקת קרפור

במקום להדוף את כוונת דיפלומט, שסטוביץ וחברות נוספות להעלות מחירים בשיעור של עד 25%, הגיע נתניהו לסניף קרפור, והתגאה בכך שהמחירים יירדו בעשרות אחוזים. "הבאנו את אירופה לישראל - מאות שקלים יירדו מדי שבוע", הבטיח למרות שגם הוא יודע שההשפעה של קרפור, תבוא לידי ביטוי בשיעורים נמוכים הרבה יותר

08.05.2023, 20:52 | נורית קדוש

בעוד גל עליות המחירים, שהחל עם חתימת שר האוצר בצלאל סמוטריץ' על צו עדכון מחירי החלב ב-8.3% הפך לצונאמי, בחר ראש הממשלה בנימין נתניהו לשמש כפרזנטור למותג קרפור, שיחליף החל ממחר את מותגי יינות ביתן ומגה הכושלים, ב-50 סניפים.

במקום להדוף את כוונת דיפלומט, שסטוביץ, מרס וחברות נוספות ששיגרו בימים האחרונים מחירונים המשקפים עליית מחירים בשיעור של עד 25%, הגיע נתניהו לסניף קרפור, והתגאה בכך שכעת המחירים יירדו בעשרות אחוזים. ״הבאנו את אירופה לישראל״. הכריז נתניהו, תוך שהוא מתעלם מכך שההסכם לקבלת הזכיון למותג נחתם בתקופת ממשלת בנט ומבלי שתהיה לממשלה כל מעורבות בעסקה.

נתניהו הצהיר כי ״הגעתה של רשת צרכנות בינלאומית ראשונה לישראל היא בשורה ענקית של תחרות והורדת מחירים לאזרחי ישראל״.מותג קרפור, נכנס לנעליהן של יינות ביתן ומגה, שהגיעו לפני כשנתיים לחדלות פרעון למרות שהתאפיינו ברמת מחירים גבוהה ולא תחרותית. כך, גם הורדת מחירים באמצעות השקת מוצרי המותג הפרטי שלה, עדיין תותיר את הרשת כיקרה ממרבית מתחרותיה. נתניהו הצהיר כי מדובר בבשורה לכל האזרחים, ״שפעם בשבוע הולכים ומוציאים לפחות אלף שקל על עגלת סופרמרקט״.

לשיטת נתניהו, ״מאות שקלים יירדו מדי שבוע, זאת אומרת אלפי שקלים בשנה״. מחצית מסל הקניות, מבוסס על תוצרת טריה של ספקים מקומיים, כך שההשפעה של קרפור, תבוא על פי הערכות לידי ביטוי בשיעורים נמוכים הרבה יותר.

גם שר הכלכלה ניר ברקת, שלא בלם את גל ההתייקרויות והסתפק באיום על קוקה קולה, שיכניס את מוצריה לפיקוח, בחר להתעלם מכך שקרפור כלל לא השקיעה בישראל, אלא אפשרה לאלקטרה צריכה שימוש במותג הצרפתי תמורת תשלום, ובחר להודות לה בניסוח מעניין: ״מילה טובה לקרפור שהחליטו להמר על ישראל״. במצב הנוכחי, נראה שהפעם ברקת דווקא דייק ומדובר בהימור מפתיע.

תגיות