אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זנדברג: לא נסכים לרפורמה ברישוי עסקים במתכונת הנוכחית השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג | אלכס קולומויסקי

זנדברג: לא נסכים לרפורמה ברישוי עסקים במתכונת הנוכחית

השרה להגנת הסביבה אומרת כעת כי "מדובר בהעברת סמכויות מקצועיות סביבתיות לגוף חיצוני, בזמן שהאחריות על האינטרס הסביבתי תיוותר בידי המשרד. אחריות ללא סמכות. וזה מצב שהוא לא מתקבל על הדעת" לדבריה: "יש כאן ניסיון להקים מנגנון מסורבל ובזבזני" וכי משרדים נוספים צפויים להתנגד

28.07.2021, 14:53 | שלמה טייטלבאום וענת רואה


השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג כינסה היום (ד') מסיבת עיתונאים ובה הבהירה כי הרפורמה בחוק רישוי עסקים כפי שמופיעה בחוק ההסדרים מהווה לקיחת כל הסמכויות ממשרדי הממשלה ובפרט מהמשרד להגנת הסביבה. 

קראו עוד בכלכליסט:

לדברי זנדברג: "מדובר בהעברת סמכויות מקצועיות סביבתיות ממומחי המשרד להגנת הסביבה לגוף אחר, חיצוני, בזמן שהאחריות על האינטרס הסביבתי ועל נושאי הסביבה המקצועיים תיוותר בידי המשרד. אחריות ללא סמכות. אנו אחראים אבל ללא הסמכות המקצועית בקביעת התנאים באותו היתר או רישיון, וזה מצב שהוא לא מתקבל על הדעת. 

תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה, טל שחר תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה | טל שחר תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה, טל שחר

"אנחנו מאוד מודאגים כמשרד, ואני כשרה, שהרפורמה הזו תעבור כפי שהיא. אנחנו במאני טיים, ויש כאן ניסיון להקים מנגנון מסורבל, בזבזני ובירוקרטי, שיפגע בצורה חמורה באינטרסים הציבוריים החיוניים ביותר, ויגרום לנזק חמור בכל הנוגע לבריאות, לסביבה ולאיכות החיים של תושבי ותושבות ישראל".

זנדברג סיכמה ואמרה: "זה קו אדום שלא נוכל להשלים איתו. אנחנו עכשיו מרימים את הדגל שיש מקום לשינויים ולהידברות".

מאיה יעקבס, מנכ"לית עמותת צלול מסרה בתגובה: "ממשלת ישראל מכריזה מלחמה על הציבור וגוזרת גזר דין מוות על הגנת בריאות האדם והטבע לדורות קדימה. אנחנו בעידן של מלחמה גלובלית במשבר האקלים, בישראל משבר זיהום סביבתי שהורג כבר היום אלפי אנשים כל שנה. זה הזמן לחזק את הסטנדרטים הסביבתיים ולהבטיח תעשיה מקיימת שאפשר להתגאות בה, לתפוס מקום מוביל בכלכלות העולם המשתנות ומתאימות עצמן לצרכי האקלים ולקדם תוכנית חילוץ ירוקה. במקום זה מקודמת השתלטות עוינת של תעשיינים ויזמים על המשרד להגנת הסביבה והשארתו כקליפה ריקה. זהו מצב הזוי וחסר אחריות. ישראל דוהרת בכל הכוח בכיוון ההפוך מהנדרש".


תגיות