אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע פירסמה דוחות מעורבים; המנכ"ל: יכולת הייצור בישראל לא הושפעה מהמלחמה ריצ'רד פרנסיס מנכ"ל טבע | צילום: אלעד מלכה

טבע פירסמה דוחות מעורבים; המנכ"ל: יכולת הייצור בישראל לא הושפעה מהמלחמה

מנכ"ל חברת התרופות הישראלית ריצ'רד פרנסיס אמר שטבע הגדילה את מאגרי התרופות למצב חירום בישראל; ההכנסות צמחו ב-7% ברבעון ל-3.9 מיליארד דולר

08.11.2023, 14:35 | סופי שולמן

לטבע עוד אין בשורות של ממש למשקיעים. חברת התרופות הישראלית סיימה עוד רבעון פושר עם הכנסות של 3.9 מיליארד דולר, בדומה לרבעון הקודם, עלייה של 7% לעומת הרבעון המקביל ומעט מעל תחזיות השוק.

ריצ'רד פרנסיס, מנכ"ל טבע, ציין עם פרסום הדוח כי יכולות הייצור של החברה, שחלק ממפעליה נמצאים בישראל, לא הושפעו מהמלחמה והוסיף כי טבע הגדילה את מאגרי התרופות למצב חירום בישראל. בטבע מציינים גם כי יש לה תוכניות לייצור חלופי למוצרים עיקריים במידת הצורך.

פרנסיס הוסיף: "במחצית השנה שחלפה מאז שהודענו על אסטרטגיית המעבר לצמיחה, התקדמנו בכל המישורים והפכנו לארגון נועז ופשוט יותר. כחלק מן ההתקדמות להפיכתה של פעילות חומרי הגלם TEVA API לחברה עצמאית החלטנו למנות לה מנכ"ל".

בשורה התחתונה רשמה טבע רווח נקי של 60 סנט, שיפור לעומת הרבעון הקודם, אך סנט פחות מצפי האנליסטים. טבע מעלה קלות את התחזית השנתית מטווח של 15.4-15 מיליארד דולר בהכנסות השנתיות ל-15.5-15.1 מיליארד דולר.

השיפור הקל בתחזית ההכנסות נובע ממכירות טובות של אוסטדו ואג'ובי, שתי תרופות המקור של טבע, שאמורות להניב הכנסות של מיליארד דולר השנה.

בעיקר בלטה לטובה אוסטדו שמכירותיה בארה"ב זינקו ב-30% ל-339 מיליון דולר ואילו אג'ובי נהנתה מעלייה דומה בשוק האירופי שם הגיעו ההכנסות ממנה ל-41 מיליון דולר, כך שיחד עם המכירות בארה"ב היא כבר מייצרת הכנסות של יותר מ-100 מיליון דולר ברבעון.

הרווח התפעולי השנתי של טבע צפוי לנוע בין 4 ל-4.4 מיליארד דולר לפני סעיפים חשבונאיים וחד פעמיים. תזרים המזומנים החופשי אמור להסתכם ב-2.1-1.7 מיליארד דולר, לאחר שברבעון השלישי הוא עמד על 229 מיליון דולר.תגיות