אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש לכן אלטרנטיבה יפעת כהן, המפקחת על הסוכנים הפיננסים בטריא | צילום:מיה טנר

יש לכן אלטרנטיבה

חברת טריא לא משווקת רק לנשים ועדיין כחמישים אחוז מהמתעניינים המבקשים להשקיע בחברה הן נשים. יפעת כהן, האחראית מטעם טריא על הקשר של החברה עם הסוכנים הפיננסים העצמאיים בענף, מסבירה למה חשוב לגוון את סל ההשקעות באמצעות השקעות P2P

02.03.2022, 12:23 | בשיתוף עוברות ושוות

בשנים האחרונות השקעות P2P הפכו לאחד הטרנדים הכי חמים בעולם הפיננסי.

השקעות P2P הן מערכת, במסגרתה אנשים פרטיים משקיעים בהלוואות לאנשים אחרים. המלווה הוא למעשה משקיע שנהנה משיעורי ריבית משתלמים, מכיוון שנחסך ממנו התיווך של הבנק. אפיק השקעה זה הוא צינור אשראי להלוואות בפיזור רחב, שנועד לצמצם את סיכוני ההפסד בהשקעה (הלוואה) בודדת.

האם הטרנד הזה מצליח לסחוף אחריו גם משקיעות? נתונים חדשים של חברת טריא, הנחשבת לאחת החברות הישראליות המובילות, מגלים שהן בהחלט לא נשארות מאחור. פילוח של פניות מצד לקוחות מגלה שיש כמעט שוויון בין הנשים והגברים המתעניינים בפתיחת תיק השקעות בחברה. "אנחנו תמיד שמחים לראות נשים כלקוחות שלנו", מבהירה יפעת כהן, המפקחת על הסוכנים הפיננסים בטריא, "אבל כחלק מהמדיניות של החברה אנחנו לא פונים ללקוח על פי המגדר שלו".


יפעת כהן, מפקחת על הסוכנים הפיננסים בטריא, צילום:מיה טנר יפעת כהן, מפקחת על הסוכנים הפיננסים בטריא | צילום:מיה טנר יפעת כהן, מפקחת על הסוכנים הפיננסים בטריא, צילום:מיה טנר

טריא לא פונה ללקוחותיה בהתאם למגדר, אבל היא מקפידה לגלם את ערך השוויון, לראיה מבנה ההנהלה בישראל שמתהדר ברוב של נשים. זה חלק מסולם הערכים של חברת הפינטק הבינלאומית, שהוקמה בשנת 2014 במטרה להציג מודל אחר למערכת הבנקאית המסורתית, ולתרום לתחרות בין מוצרי החיסכון וההשקעה השונים. כדי לעשות זאת, פיתחה החברה פלטפורמה חדשנית להשקעות והלוואות המאפשרת להשקיע גם בסכומים נמוכים יחסית בעזרת כמה צעדים פשוטים. כל מה שצריך לעשות הוא למלא באתר כמה פרטים אישיים, לענות על כמה שאלות הקשורות להעדפות הנוגעות לאופי ההשקעה וזה הכל. הכסף מועבר לחשבון נאמנות וממנו מנותב להשקעות על פי פרופיל השקעה שנבחר. בהמשך, בכל חודש הלקוחה מקבלת למייל דו"ח מפורט ובהיר הנוגע להשקעתה כדי שתוכל לעקוב אחרי כספה.

תהליך פשוט ומהיר

המערך השירותי הדיגיטלי של טריא תוכנן מלכתחילה כדי לאפשר שקיפות ונגישות מקסימאליים.

אילו פידבקים קיבלתן עד כה בנוגע לשימוש במערכת שלכם?

כהן: "הרבה מאוד לקוחות סיפרו לנו שהם היו מופתעים מעד כמה שהתהליך היה פשוט ומהיר, אבל מעבר לזה אנחנו בעצמנו זיהינו שלא מעט מהמשקיעות חזרו והגדילו את ההשקעה שלהן אחרי תקופה מסוימת, ולכן מבחינתנו זאת בעצם האינדיקציה הכי טובה שהשירות שלנו מוצלח".

מקצועיות א-מגדרית

על אף האופטימיות, שכהן שואבת ממספר המשקיעות בטריא, היא מגלה פסימיות לגבי הנוכחות של נשים בחברות הפיננסיות. "אוהבים לדבר על שינוי מגדרי בתעסוקה בפיננסים, אני פחות רואה את זה בשטח כמעט תשעים אחוז מהאנשים שאני עובדת איתם הם גברים. השקעות ועולמות פיננסיים באופן מובנה זה עולם של גברים, אבל, ניכר שיש שינוי במגמה ויותר נשים נמצאות בעמדות מפתח יותר מבינות כלכלה ומספרים".

את מרגישה שכאישה את צריכה להקפיד יותר על שמירת הסמכות המקצועית שלך?

" בכל מה שקשור לסמכות מקצועית, אני לא נתקלת בשום בעיה. כשגברים קולטים שהם מדברים עם אדם מקצוען ולא משנה אם מדובר בגבר או באישה, הם מיד מתייחסים בכבוד. אני גם מוכרחה להיות כנה ולומר שאף פעם לא הרגשתי נחיתות בגלל המגדר שלי בשום תפקיד שהועסקתי בו".

איזה טיפ את יכולה לתת לנשים שרוצות להתנהל טוב יותר כלכלית?

"תצטיידו בביטחון עצמי ותסמכו על עצמכן, תתחילו לבדוק אלטרנטיבות, אל תחששו להתנסות ואל תהססו להשקיע בפלטפורמות P2P . אנשים נוטים להשקיע בשוק ההון או בנדל"ן ופחות חשופים לאפשרויות השקעה כאלו. והכי חשוב. זה עוד אפיק השקעה שהוא לא בורסאי ויכול לגוון את תיק ההשקעות ולתת לו איזה ממד של יציבות.

"באופן כללי אני מאמינה שלעצמאות כלכלית יש חשיבות עליונה בין אם זה נשים ובין אם גברים החל משלב מאוד צעיר ועד לגילים מתקדמים בכל היבט. אני פונה לנשים ואומרת, תנהלו את חשבון הבנק שלכן, תבינו את תלושי השכר שלכן ותדאגו לכספי הפנסיה".

אז בשורה התחתונה?

"קחו יוזמה, תהיו פרואקטיביות ותנהלו את הכסף שלכן".

בואו לעשות משהו עם הכסף שלכם>>
תגיות