אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עולה הסיכוי לאישור הסדר החוב בחנן מור: מחזיקי אג"ח יקבלו ריבית מוגדלת חנן מור ומנהל הפיתוח העסקי של החברה דודו זבידה | צילומים: אוראל כהן, תומר לוי

בלעדי

עולה הסיכוי לאישור הסדר החוב בחנן מור: מחזיקי אג"ח יקבלו ריבית מוגדלת

הסכמות בין נציגות האג"ח של סדרות ט' וט"ו לבין מנהלי ההסדר של חברת הנדל"ן הביאו להגשה בקשה חדשה לכינוס אסיפות נושים לאישור ההסדר בבית המשפט; המחלוקת עם שתי הסדרות נמשכה שבועות ונסגרה הערב, והמחזיקים יקבלו תוספת משמעותית לריבית השנתית

21.02.2024, 20:19 | גולן חזני

הסכמות שהושגו היום (ד') עם מחזיקי סדרות האג"ח ט' וט"ו של חברת הנדל"ן חנן מור מגדילות משמעותית את הסיכויים לאישור הסדר החוב של החברה.

מחזיקי האג"ח בשתי הסדרות, שלהם חייבת חנן מור כ-300 מיליון שקל, יקבלו תוספת משמעותית לריבית השנתית וזו תעמוד על 5.1% לשנה במקום 2.35% בשטר הנאמנות המקורי של סדרה ט' ו-3.29% לשנה בסדרה ט"ו.

ההסכמות הושגו בין דודו זבידה, מנהל הפיתוח העסקי של החברה ועו"ד אהוד גינדס, הנאמן מטעם בית המשפט, לבין הנציגות של שתי הסדרות בראשות עופר גזית ועורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני.

לסדרות אלה משועבדים שני קניונים של החברה בחריש ובמודיעין בשווי גבוה מהחוב, וההתלבטות הייתה אם ללכת לכינוס נכסים של שני הנכסים או לקבל הגדלה של הריבית. המו"מ נמשך מספר שבועות והיום הגיעו הצדדים לסיכום.

עו"ד גינדס הגיש בקשה חדשה לכינוס אסיפות נושים לבית המשפט, עם עדכון של ההסכמות עם שתי הסדרות.

עוד נקבע כי החברה לא תוכל להרחיב את הסדרות - אפשרות שהייתה קיימת, וההכנסות מהשכרת הקניונים תעבור לקופה ייעודית ותשמש לפרעון האג"ח בלבד. בנוסף לא תוכל החברה למכור נכסים או לבצע רכישות נכסים מבעלי עניין.

הסדרות יוכלו, במקרה שההסדר לא יאושר, לבקש כינוס נכסים ללא התנגדות של החברה. היתרון בהסכם היא באפשרות המימוש של האג"ח מצד כל בעל אג"ח באופן כמעט מיידי עם אישור ההסדר באמצעות מכירה בבורסה.תגיות