אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שנה בלי מנכ"ל: מירי רגב ממליצה למנות את עופר מלכה לתפקיד ברשות שדות התעופה עופר מלכה | צילום: דוברות משרד התחבורה

בלעדי

לאחר שנה בלי מנכ"ל: מירי רגב ממליצה למנות את עופר מלכה לתפקיד ברשות שדות התעופה

המנכ"ל הקודם חגי טופולנסקי התפטר בטרם הדחתו על ידי שרת התחבורה, ועתה היא ממליצה למועצת הרשות למנות את מנכ"ל משרדה לשעבר לתפקיד; עד כה שימש בו אמנון כהן כממלא מקום זמני

27.02.2024, 15:31 | יובל אזולאי

שרת התחבורה מירי רגב ממליצה למנות את עופר מלכה, מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, לתפקיד מנכ"ל רשות שדות התעופה. בפנייה שעשתה ליו"ר מועצת הרשות יצחק (ג'רי) גרשון היא ביקשה להביא את מינויו של מלכה במועצה בהקדם.

בפנייתה לגרשון כתבה רגב כי למלכה ניסיון עשיר במגזר הציבורי והפרטי ו"אני בטוחה שכישוריו ויכולותיו המקצועיות, כפי שבאו בהליך האיתור ובציון המשוקלל שהיה הגבוה ביותר, יתרמו רשות להצלחת רשות שדות התעופה".

מלכה היה מנכ"ל משרד התחבורה בקדנציה הראשונה של רגב במשרד והוא כיהן בתפקיד במשך שנה. הוא התפטר ממנו באמצע 2021 כשמרב מיכאל (העבודה) התמנתה לשרת התחבורה והחלה לראיין מועמדים אחרים לתפקיד זה.

רשות שדות התעופה פועלת בלי מנכ"ל קבוע מזה כשנה. האלוף (במיל') חגי טופולנסקי שמונה לתפקיד בידי מיכאלי התפטר ממנו, והקדים את הדחתו בידי רגב זמן קצר לאחר ששבה למשרד התחבורה. כשהתפטר, טופולנסקי טען כי "בתקופה האחרונה ראיתי כיצד פוליטיקה, איומים, שיקולים זרים ותהליכים לא תקינים גוברים על ביצועים, ערכים, טובת הציבור והכלל".

מאז התפטרות טופולנקי, שימש אמנון כהן בתפקיד מנכ"ל רשות שדות התעופה בפועל כשבקיץ האחרון מונתה ועדת איתור בראשות ניסים מזרחי לקראת מינוי של מנכ"ל חדש. בנובמבר, וכפי שפורסם לראשונה בכלכליסט מלכה הגיש את מועמדותו לתפקיד המנכ"ל ואף התפטר לשם כך מתפקידו כדירקטור ברשות.

בעברו מלכה היה מפקד גדוד בנח"ל ומפקד סיירת עורב של גולני ומילא שורה של תפקידים במוסד ובשגרירות ישראל באיטליה. הוא היה בין השאר מנכ"ל החברה הכלכלית בחדרה וניהל את תחום הפיתוח העסקי בחברת הסייבר ההגנתי CYE. כיום הוא פעיל בהייטק במסגרת מיזם בתחום הענן.

תגיות