אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה יו"ר שעשה אקזיט צריך תמריץ להיקשרות לחברה? מכון של הולמס פלייס, ריצ'י האנטר | צילום: אלי דסה, עמית שעל

למה יו"ר שעשה אקזיט צריך תמריץ להיקשרות לחברה?

הולמס פלייס מבקשת להעניק לריצ'י האנטר אופציות ב־2.5 מיליון שקל בחריגה ממדיניות התגמול. הקרן שבראשה עומד מכרה את רוב מניותיה בספטמבר

21.01.2024, 06:52 | אמיר פרגר

רשת מכוני הכושר הולמס פלייס מבקשת להעניק ליו"ר ריצ'י האנטר 1.4 מיליון אופציות בשווי כלכלי של 2.5 מיליון שקל תוך חריגה ממדיניות התגמול של החברה, וכשמחיר המימוש של חלקן קרוב למחיר המניה הנוכחי. כך עולה מזימון לאסיפת בעלי מניות שפרסמה החברה ביום רביעי. הדירקטוריון מנמק את הענקת האופציות שיהוו 1.59% ממניות החברה, בכך שיש צורך "לחזק את האינטרס ההוני שלו" בחברה.

הקצאת האופציות תיצור חריגה ממדיניות התגמול משום שהמדיניות קובעת שהתגמול ההוני לא יהיה גבוה ביותר מפי 7 מהתגמול הקבוע. ההקצאה תעמיד את היחס הזה על פי 12.5.

בחודש ספטמבר האחרון מכרה קרן ההשקעות גרין לנטרן, שהאנטר עומד בראשה, כמעט את כל המניות שלה בהולמס פלייס לגופים מוסדיים תמורת 93 מיליון שקל. בכך ירדה הקרן מהחזקה של 22% להחזקתה הנוכחית, 1.23%, באקזיט שהניב לקרן רווח כולל של 85 מיליון שקל, כולל דיבידנדים. וזאת, לאחר זינוק של 42% בשווי המניה מתחילת 2023 ועד לאירוע המכירה, שהוביל את החברה לשווי שיא של 500 מיליון שקל.

במילים אחרות, אם נחלש הקשר ההוני בין היו"ר לחברה, האחראי לכך הוא היו"ר עצמו. כעת הולמס פלייס מבקשת להעניק את האופציות באופן אישי להאנטר ולא לגרין לנטרן.

בשיחה עם "כלכליסט" אמרה מנכ"לית הולמס פלייס קרן שתוי ש"מהרגע שגרין לנטרן מכרה את ההחזקות, כולנו הבנו את הערך של ריצ'רד לחברה ואת האינטרס שהוא ישאר יו"ר בשנים הקרובות". לפי שתוי, "גרין לנטרן החזיקה את המניות של הולמס פלייס עבור המשקיעים שהשקיעו בקרן והיא נדרשה להשיב להם את כספם". אולם זהו המנגנון הסטנדרטי של קרנות השקעה. כלומר, כשגרין לנטרן נכנסה להשקעה בהולמס פלייס, היא כבר ידעה באיזה טווח זמנים תידרש להשיב למשקיעים את כספם.

האופציות מחולקות לארבע מנות שנתיות שוות ובחברה מתגאים בכך שמחיר המימוש שלהן עולה מדי שנה ב־5%, ובכך קושר בין התגמול ובין השאת הערך לבעלי המניות. אך מחיר המימוש של המנה הראשונה גבוה ממחיר המניה הנוכחי באחוז אחד בלבד, עובדה הפוגמת באותו הקשר, לפחות בנוגע למנות הראשונות.תגיות