אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיחה בין כוכבים: ויליאם שאטנר יצטרף לטיסה הבאה של בלו אוריג'ין ויליאם שאטנר (משמאל - בתפקיד קפטן קירק, מתוך "מסע בין כוכבים") | צילום: getty/Paramount

גיחה בין כוכבים: ויליאם שאטנר יצטרף לטיסה הבאה של בלו אוריג'ין

השחקן הקנדי, שגילם במשך שנים ארוכות את דמותו האייקונית של קפטן ג'יימס טי קירק בסדרה "מסע בין כוכבים", יהיה חבר בצוות של ארבעה נוסעים בטיסה השנייה של החברה, שמתוכננת לצאת לחלל ב-12 באוקטובר; הטיסה צפויה לארוך 10 דקות, כאשר במהלך שתיים מהן יהיו חברי הצוות במצב של ציפה עם כוח משיכה ברמה נמוכה מאוד

04.10.2021, 17:21 | חדשות חוץ

המדע הבדיוני יהפוך בקרוב למציאות: ויליאם (ביל) שאטנר, קפטן ג'יימס טי קירק בשבילכן.ם, יצטרף לטיסה הבאה של בלו אוריג'ין, חברת החלל של ג'ף בזוס.

קראו עוד בכלכליסט:

שאטנר הקנדי שיחק את הקפטן הידוע בסדרת הטלוויזיה המקורית והאייקונית "מסע בין כוכבים" במשך שנים ארוכות, וזכה במהלכן בשורה ארוכה של פרסים מכובדים (כולל שני אמי). 

בלו אוריג'ין הודיעה היום (ב') על צירופו של שאטנר לצוות הנוסעים בטיסה שמתוכננת לצאת לחלל ב-12 באוקטובר. הצוות בטיסה ימנה ארבעה אנשים, בהם סגנית נשיא חברת החלל אודרי פאוארס (Audrey Powers), שגם על צירופה דווח היום.

חללית של בלו אוריג חללית של בלו אוריג'ין | NASA/Blue Origin חללית של בלו אוריג

מוקדם יותר כבר פורסם שהצוות יכלול גם את מייסד Planet Labs כריס בוסהויזן (Chris Boshuizen), משקיע ותיק בתעשיית החלל, כולל בבלו אוריגי'ין; וכן את המייסד (בשותפות) של Medidata גלן דה פריס (Glen de Vries). 

טיסת "התיירים" המיועדת תהיה השנייה שמוציאה בלו אוריג'ין. בטיסת הבכורה המוצלחת שנערכה ב-20 ביולי השנה, הצוות כלל את המייסד ובעל השליטה ג'ף בזוס.

לנרד נימוי בתפקיד ספוק וויליאם שאטנר בתפקיד קפטן קירק, מתוך "מסע בין כוכבים". שאטנר לא צפוי לפגוש וולקנים במהלך הגיחה, צילום מסך לנרד נימוי בתפקיד ספוק וויליאם שאטנר בתפקיד קפטן קירק, מתוך "מסע בין כוכבים". שאטנר לא צפוי לפגוש וולקנים במהלך הגיחה | צילום מסך לנרד נימוי בתפקיד ספוק וויליאם שאטנר בתפקיד קפטן קירק, מתוך "מסע בין כוכבים". שאטנר לא צפוי לפגוש וולקנים במהלך הגיחה, צילום מסך

כמו בפעם הקודמת, גם הטיסה השנייה צפויה לארוך 10 דקות, כאשר במהלך שתיים מהן יהיו חברי הצוות במצב של ציפה, עם כוח משיכה ברמה נמוכה מאוד. 

בתום הטיסה הראשונה ביולי אמר בזוס כי החברה כבר מכרה כרטיסים לטיסות עתידיות בסכום של כמעט 100 מיליון דולר. עוד ציין המייסד, כי החברה מתכוונת להוציא שלוש טיסות עם אנשי צוות במהלך 2021 – שתי טיסות בנוסף לטיסת הבכורה.

תגיות