אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאיצים קדימה: קהילות משנות מציאות צילום: יח"צ

מאיצים קדימה: קהילות משנות מציאות

כמאה מנהלי קהילות נפגשו לריטריט למידה, ידע ושיתוף ויצאו עם שפע של תובנות, טיפים וכלים להעמקת פעילות הקהילה. רות עדן מנכ״לית Community Forward, ממארגני הכנס: ״המטרה היא להאיץ את הקהילות קדימה״

20.02.2022, 09:45 | אמיר שניידר

זו השנה השלישית שמתקיים מפגש הקהילות הגדול - ריטריט הקהילות השנתי, בהובלה וביוזמה של Community Forward. השנה התקיים האירוע בהשתתפות כמאה מנהלי קהילות במתחם ההארחה של רשת סלינה. בין המשתתפים - מנהלי קהילות מקצועיות, קהילות פנים-ארגוניות ומנהלי קהילות של ארגונים וחברות כמו אלביט, וויז, מיקרוסופט, מאנדיי.קום, מרכז פרס לשלום, קהילות מקצועיות כמו מנהלי שיווק מצייצים ועוד. 

מה מנהלי השיווק יכולים ללמוד מההאצה של תחום הקהילות?

בסקרים קודמים של קהילת השיווק עלה כי כ-25% מאנשי השיווק העידו כי קהילות הפכו לערוץ שיווק והפצה מרכזי וכי יפנו לכלי זה תקציבים ואכן במפגש דנו מנהלי הקהילות במגמות ובטרנדים המובילים בעולמות הקהילות ואיך אפשר להאיץ את התחום קדימה. 

מנהלי קהילות במפגש, צילום: יח"צ מנהלי קהילות במפגש | צילום: יח"צ מנהלי קהילות במפגש, צילום: יח"צ


את האירוע פתח ריצ’רד מלינגטון, מייסד חברת FeverBee, סוכנות ניהול קהילות מבריטניה, על חשיבות הפיכת התוכן בקהילות לתוכן מייצר מעורבות. לאחר מכן, התקיימו הרצאות נוספות של מנהלי קהילות על אתגרי ניהול הקהילות, וביניהם הרצאה של נעם רשף, מנהל קהילת שותפי המידע של אפליקציית הניווט וויז, שהדהים את המשתתפים, עם שיתוף לפיו 20 אלף איש ברחבי העולם, הם אלה שאחראים על רישומי המפות והדיוק שלהם, ועושים זאת בהתנדבות מלאה. 

במפגש השתתפו גם בכירים מחברות המדיה פייסבוק (מטא) וטיקטוק, בהשתתפות מעיין שריג, סמנכ״לית התקשורת בפייסבוק (מטא) ישראל, בהרצאות על מגמות וטרנדים בעולמות של מובילי דעה ויוצרים, ונהנו ממשלחת של יוצרי תוכן צעירים שהמחישו איך מייצרים תוכן מייצר מעורבות. 

קהילות משנות מציאות

הרצאה נוספת שריתקה את המשתתפים, הייתה הרצאה של אופיר חרל״פ, מנהלת החדשנות בקרן הנדל״ן ריאליטי, על קהילות כמנוע להתפתחות מרחבי החיים ונדל״ן בהווה ובעתיד - איך הקהילות העירוניות שהקימו בגוש-דן, יצרו מרקם חברתי ואורבני ששינה שכונות שלמות. 

הרצאות נוספות שהועברו על-ידי מנהלי הקהילות עצמם הציגו את המודלים השונים של פעילות הקהילות במיקרוסופט, אלביט ואפילו מהם הכאבים השונים שהביאו להקמת קהילת העצמאים התוססת ״אני שולמן״ 

בהמשך נלמדו מקרי בוחן בנושאי מוניטיזציה לקהילות, איך הופכים להיות מנהל קהילה היברידי ואיך בונים צוות להובלת קהילה, וכן עסקו בדיונים בליבת העשייה של מנהלי הקהילות במאה ה-21 - איך בונים תכנית יעדים ותקציב. 

בסיום מפגש הריטריט, קיבלו המשתתפים הרצאה של מנכ״ל גיתם IM על הקרב על הנרטיב והרצאה של מנהלי שיווק מצייצים, על איך הפכו למדיה של המדיה. עוד שמעו המשתתפים הרצאות של מנהלי הקהילות באלמנטור, מיקרוסופט וכן במאנדיי.קום - קהילת סטארט-אפ לסטארט-אפים - שזכתה לצמיחה משמעותית בתקופה האחרונה בהובלת מנהלת הקהילה נועה הלזנרט. 

רות עדן, מנכ״לית Community Forward התייחסה למפגש ואמרה: "זו השנה השלישית שאנחנו מפיקות את ריטריט מנהלי הקהילות של ישראל, והשנה ניתן לראות בבירור את ההתפתחות העצומה של התחום. אם בעבר התחום היה מאופיין ביוזמות פרטיות של אינדיבידואלים להקים קהילות לאג’נדה אישית וחברתית, השנה אנחנו רואים כיצד המשק עצמו אימץ את התחום והקים קהילות בשלל עולמות. מה שמאפיין את כל המשתתפים היא העובדה שכולם מנהלי קהילות מנוסים ומקצועיים שמעוניינים להמשיך ולהתמקצע, ללמוד אחד מהשני וממובילים נוספים מהארץ ומהעולם - במטרה להאיץ את הקהילות שלהם קדימה״. 

אמיר שניידר השתתף במפגש הקהילות כמנהל קהילת השיווק מנהלי שיווק מצייצים
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות