אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוצאות מבחני הריסוק: קיה, מרצדס בנץ, וולוו ופולקסווגן מצטיינות צילום: EURONCAP

תוצאות מבחני הריסוק: קיה, מרצדס בנץ, וולוו ופולקסווגן מצטיינות

כדי לדרג את רמת הבטיחות של כלי הרכב החדשים, מבצע ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מבחני ריסוק. כעת פרסם הארגון את התוצאות, שחלקן רלוונטיות גם לצרכן הישראלי

26.05.2022, 15:28 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP פרסם את תוצאות מבחני הריסוק של מספר דגמים חדשים שחלקם משווקים בישראל. הרשימה כוללת בין היתר רכבים חשמליים, עממיים וגם רכב מסחרי.

כדי לדרג את רמת הבטיחות של כלי הרכב החדשים, מבצע הארגון מבחני ריסוק לכלי רכב שונים. מבחני הריסוק כוללים התנגשות חזיתית, התנגשות צד, פגיעה בעמוד, הגנה על הולכי רגל והגנה על ילדים.

לפי תוצאות מבחני הריסוק, הדגם הראשון שנבדק היה קיה 6 EV החשמלית. הרכב אינו מיובא כיום ארצה באופן רשמי על ידי טלקאר יבואנית החברה, ולפי תוצאות המבחן קיבל את הציון המרבי של חמישה כוכבים. עם זאת מצוין בדו"ח כי אזור החזה של בובת הריסוק שישבה במושב הנהג נפגע. הרכב השני שנבדק היה וולוו 40 C החשמלי שמשווק בישראל. לפי התוצאות גם הוולוו קיבל ציון של חמישה כוכבים -כמו גם מרצדס C קלאס.

volvo c40, צילום: EURONCAP volvo c40 | צילום: EURONCAP volvo c40, צילום: EURONCAP

לצד אלה נבחן גם המולטי-ואן המסחרי של פולקסווגן שזכה גם הוא לציון של חמישה כוכבים, אך ממצאיו חשפו פגיעה קלה ברגלי בובת הנהג והתנתקות של כרית האוויר הצדית שהתקשחה במהלך המבחן- זו מדמה פגיעה מהצד.

לצד מכוניות אלה נבחנו גם אופל אסטרה ופיג'ו 308 החדשות שקיבלו ציונים חלקיים של ארבעה כוכבים מתוך חמישה- כאשר רמת ההגנה על חזה בובת הנהג בפיג'ו הוגדרה כ"חלשה" ואילו באופל הוגדרה כ"חלקית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות