אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבוע לאחר מות נבלני: ארה"ב הטילה מעל 500 סנקציות נוספות על רוסיה ביידן ופוטין | צילומים: רויטרס

שבוע לאחר מות נבלני: ארה"ב הטילה מעל 500 סנקציות נוספות על רוסיה

הסנקציות יתמקדו בתעשייה הביטחונית הרוסית ובחברות במדינות שלישיות המאפשרות למוסקבה להשיג סחורות ובכך לעקוף את אלפי הסנקציות שהוטלו עליה מאז שפלשה לאוקראינה

23.02.2024, 15:07 | חדשות חוץ

ארה"ב הכריזה על הטלת יותר מ-500 סנקציות חדשות נגד רוסיה, בניסיון להגביר את הלחץ על מוסקבה, שנתיים לאחר הפלישה לאוקראינה, ושבוע לאחר מותו בכלא הרוסי של מנהיג האופוזיציה אלכסיי נבלני בשבוע שעבר.

מהבית הלבן נמסר בין היתר כי הסנקציות יוטלו בשיתוף מדינות נוספות, ויתמקדו בתעשייה הביטחונית הרוסית ובחברות במדינות שלישיות המאפשרות למוסקבה להשיג סחורות שהיא מעוניינת בהן, ובכך לעקוף את אלפי הסנקציות שהמערב הטיל עליה מאז פלישתה לאוקראינה בפברואר 2022. כמו כן מוטלות סנקציות על אישים ברוסיה הקשורים לכליאתו של נבלני.

לפי ארה"ב, מדובר בחבילת הסנקציות הרחבה ביותר שמוטלת על רוסיה מתחילת המלחמה באוקראינה.

ההודעה מהווה איתות הרגעה לקייב, לאחר שמחלוקות פוליטיות בארה"ב עיכבו את אישור הסיוע הצבאית לאוקראינה. הסיוע, בהיקף של 60 מיליארד דולר, אושר בסנאט - אך עדיין ממתין לאור ירוק מבית הנבחרים.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הבטיח להטיל סנקציות על רוסיה בתגובה למותו של נבלני במושבת העונשין בחוג הארקטי. ביידן אמר אתמול כי הסנקציות יהיו "נגד פוטין, שאחראי למותו".

במקביל, משרד המשפטים האמריקאי הודיע אתמול ​​על כתבי אישום נגד אנשי עסקים רוסים, בהם אנדריי קוסטין, נשיא בנק VTB שנמצא בבעלות המדינה. הוא מואשם במעורבות בתוכנית להתחמקות מהסנקציות ולהלבנת כספים.


תגיות