אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"חפץ ספרותי אייקוני": הגשר של פו הדב מגיע למכירה פומבית צילום: איי פי

"חפץ ספרותי אייקוני": הגשר של פו הדב מגיע למכירה פומבית

גשר Poohsticks הוקם ב-1907 בשם אחר, ובו נהג א.א. מילן לשחק עם בנו כריסטופר רובין. כמו הילד, גם הוא הפך בהמשך לחלק בלתי נפרד מסדרת הספרים הפופולרית. כבר יותר מ-20 שנה הוא מאוחסן ללא שימוש לאחר שנשחק - וכעת מקווים למכור אותו תמורת רבע מיליון פאונד

04.10.2021, 21:00 | חדשות חוץ


הספר פו הדב (Winnie the Pooh) של אלן אלכסנדר מילן גרם עונג גדול למיליוני ילדים (והורים) במשך כמעט 100 שנה. עתה יש למעריצים אפשרות לרכוש חתיכה מההיסטוריה של הדב האהוב – הגשר מ- Ashdown Fores,שבדרום אנגליה, יוצא מחר למכירה פומבית.


קראו עוד בכלכליסט:


מילן נהג לשחק עם בנו כריסטופר רובין בגשר המפורסם בשנות העשרים של המאה הקודמת – והוא הפך בהמשך, כמו רובין עצמו, לחלק בלתי נפרד מההרפתקאות של פו הדב וחבריו, בסדרה שהחלה לצאת לאור ב-1926. במקור נקרא הגשר "פוסיגפורד" (Posingford Bridge) והוא הוקם ב-1907. ביוזמת בנו של מילן שונה שמו ב-1979 ל-Poohsticks – כמובן על שם המשחק ששיחקו גיבורי הסדרה, שהטילו מהגשר ענפים לזרם הנחל שחלף מתחתיו. 

Poohsticks bridge, הגשר של פו הדב , צילום: איי פי Poohsticks bridge, הגשר של פו הדב | צילום: איי פי Poohsticks bridge, הגשר של פו הדב , צילום: איי פי


אלפי המבקרים שהגיעו למקום לאורך השנים שחקו את הגשר, והבלאי הגדול אילץ את הרשויות להסיר אותו לקראת סוף שנות התשעים. ב-1999 הוצב במקום גשר חלופי  מועתק, במימון חלקי של ענקית המדיה וולט דיסני (שהפכה את פו הדב לסדרת סרטי אנימציה מצליחה מאוד). 

הגשר הישן והשחוק אוחסן במקום מתאים במחוז סאסקס (Sussex), לא הרחק מהמקום שבו הוצב לראשונה לפני כ-100 שנה. בחודשים האחרונים אישרה המועצה המקומית לשחזר ולחדש אותו, לקראת מכירה אפשרית עתידית, וכך אכן נעשה. הרוכש הזוכה יידרש כמובן לסיוע כדי לאסוף את הגשר – אורכו הוא 8.87 מטר ורוחבו 4.5 מטר.  


הקוטג הקוטג' של פו הדב | צילום: AIRBNB הקוטג


ג'יימס ריילנדס (James Rylands), מבית המכירות Summer Place Auctions המנהל את המכירה, אמר כי הוא מקווה מאוד שהרוכש יעביר בסופו של דבר את הגשר למוזאון מתאים (לסאמר פלייס יש ניסיון עם מכירות חריגות יחסית – בעבר הוא הוציא למכירה פומבית אבנים מחומת ברלין). 

הגשר הוא "אחד מהחפצים הספרותיים האייקוניים ביותר שקיימים", אמר ריילנדס, שציין עוד שהוא מקווה לקבל עליו הצעה של כ-250 אלף פאונד. זאת אף שההערכה הראשונית שהוצבה לקראת הרכישה עומדת על 60-40 אלף פאונד. 

רק כדי לקבל פרופורציה, מפה של "יער מאת האקרים", שבו מתרחש סיפורו של פו הדב, שאוירה לקראת פרסום הספר המקורי, נמכרה ב-2018 תמורת 434 אלף דולר במכירה של סות'ביס. איור מקורי של פו הדב, כריסטופר רובין וחזרזיר משחקים על הגשר האמור נמכר ב-2014 תמורת 314,500 דולר – גם כאן במכירה של סות'ביס. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות