אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מזה 30 שנה: אדידס דיווחה על הפסד שנתי של 58 מיליון יורו באדידס מתמודדים עם קשיים מאז שניתקו ב-2022 את הקשרים עם קנייה ווסט עקב דבריו האנטישמיים | צילומים: אי.פי.אי, איי פי

לראשונה מזה 30 שנה: אדידס דיווחה על הפסד שנתי של 58 מיליון יורו

בחברה מתמודדים עם קשיים מאז שניתקו באוקטובר 2022 את הקשרים עם קנייה ווסט עקב דבריו האנטישמיים, ונאלצו להפסיק את מכירות מותג ייזי המצליח שלו; למרות זאת, התחזית היא לצמיחה של 10% במחצית השנייה של השנה

14.03.2024, 11:01 | חדשות חוץ

אדידס דיווחה אתמול (ד') על ההפסד השנתי הראשון שלה מזה יותר מ-30 שנים, בגובה 58 מיליון יורו (63 מיליון דולר). ענקית ביגוד הספורט הגרמנית אף הזהירה מירידה נוספת במכירות בצפון אמריקה בשל רמות המלאי הגבוהות אצל הקמעונאיות.

בחברה מתמודדים עם קשיים מאז הודיעו באוקטובר 2022 על ניתוק הקשרים עם קנייה ווסט בעקבות דבריו האנטישמיים, ונאלצו להפסיק את מכירות מותג ייזי המצליח שלו. "אף שזה לא היה מספיק טוב, 2023 הסתיימה בצורה טובה יותר מכפי שציפיתי בתחילת השנה", אמר המנכ"ל ביורן גולדן. הוא יזם בשנה האחרונה את המכירה של המלאי שנשאר מהקולקציה, ולפי הדיווח, ההכנסות מהמכירות הללו עמדו על 750 מיליון יורו, שהסתכמו ברווח של 300 מיליון יורו. באדידס הקצו 140 מיליון יורו לתקומות לארגוני צדקה הנלחמים באנטישמיות וגזענות.

"לכל המותגים האירופים קשה להתחרות בארה"ב במותגים האמריקאיים", אמר גולדן. הוא הוסיף כי החברה צריכה להשקיע יותר בענפי ספורט כמו בייסבול וכדורסל כדי לבסס את המוניטין שלה בקרב הצרכנים האמריקאים.

המכירות בצפון אמריקה נפלו בשנה שעברה ב-16% לעומת שנה קודם לכן, וההערכה באדידס היא שגם השנה האיזור ימשיך להיות נקודת החולשה. התחזית היא לירידה של 5% במכירות שם. הסיבות העיקריות לכך הן ביקוש נמוך יותר ומלאי עודף בחנויות בארה"ב. לעומת זאת, בסין דיווחו בחברה על עלייה של 8% במכירות, והתחזית היא לצמיחה בשיעור דו ספרתי השנה.

באדידס ציינו גם עיכובים במשלוחים של בין שבועיים לשלושה שבועות בעקבות המשבר בים האדום. סמנכ"ל הכספים הארם אוהלמאייר אמר כי אם השיבושים ימשיכו תהיה לכך השפעה על ההון החוזר (working capital). על אף הקשיים, התחזית בחברה היא לצמיחה של 10% במחצית השנייה של השנה.


תגיות