אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלים "בעייתיים" במועדוני כדורגל: למי אכפת מאיפה מגיע הכסף? רומן אברמוביץ' | צילום: אתר קבוצת שלנו, איי אף פי

דעה

בעלים "בעייתיים" במועדוני כדורגל: למי אכפת מאיפה מגיע הכסף?

רודנים ומשתפי הפעולה שלהם משתמשים בכדורגל ובספורט כדי להלבין את תדמיתם ומדינותיהם. המערב אפשר זאת במשך שנים כי הכסף היה חשוב לו יותר מכל ערך או מאבק על דמוקרטיה

13.03.2022, 13:49 | אוריאל דסקל

יש אנשים במערב שלא מבינים למה מענישים אינדיבידואלים כמו רומן אברמוביץ' או ספורטאים רוסים. לפי סוכנוית הביון המערביות, האוליגרכים הרוסים סייעו לפוטין לבצע פשעים נגד האנושות, מימנו את פעולותיו ואיפשרו את האכזריות שלו כלפי אזרחי רוסיה ואזרחים של מדינות אחרות. לא סתם מטילים עליהם סנקציות.

קראו עוד בכלכליסט:


רודנים ומשתפי הפעולה שלהם משתמשים בכדורגל ובספורט כדי להלבין את תדמיתם ומדינותיהם. כדי להשיג אהדה מאוהדים מערביים, שלא מבינים שהם אפילו לא פיונים במשחק שחמט אכזרי, בו ילדים נרצחים בהפצצות ברבריות. אברמוביץ' עצמו היה חלק מאותו מנגנון משומן, כאשר לכאורה מימן לפוטין הרבה מהפעילויות בעולם הכדורגל - הבאת המונדיאל והמשחקים האולימפיים לרוסיה והשקעה מאסיבית באקדמיות לאומיות.

מאמן ליברפול, יורגן קלופ: "די ברור מאיפה מגיע הכסף", צילום: רויטרס מאמן ליברפול, יורגן קלופ: "די ברור מאיפה מגיע הכסף" | צילום: רויטרס מאמן ליברפול, יורגן קלופ: "די ברור מאיפה מגיע הכסף", צילום: רויטרס

במסיבת עיתונאים שערך שלשום, דיבר מאמן ליברפול יורגן קלופ לראשונה על הסנקציות שהוטלו על רומן אברמוביץ' ועל המצב של צ'לסי בעקבות המהלך: "האם למישהו במדינה היה אכפת כשרומן אברמוביץ' הגיע לצ'לסי? זו שאלה. אני חושב שזה די ברור מאיפה מגיע הכסף, כולם ידעו. ועכשיו אנחנו לא מקבלים את זה יותר אז אנחנו מענישים אותם. זו לא אשמת צ'לסי". כלומר, הכדורגל אפשר לנצל אותו במשך שנים כי הכסף היה חשוב לו יותר מכל ערך או מאבק על דמוקרטיה. הכדורגל טעה, וככל הנראה ימשיך לטעות כשהוא מאפשר זאת.

צ'לסי, שקיבלה אישור מיוחד להימכר כל עוד אברמוביץ' לא ירוויח ממכירתה, תשרוד את התקופה הזאת. הקבוצה והאוהדים שלה הם קורבנות מאוד קטנים כרגע, פיונים בקרב גדול בהרבה מכדורגל - הקרב על התדמית.

ולא, אין מקום להשוות בין בעלים אמריקאים לאוליגרכים ושייח'ים. הבעלים האמריקאים לא רוכשים מועדונים כדי לקדם את מדינתם או להלבין פשעים נגד האנושות של ארה"ב - זה לא עובד ככה בדמוקרטיה. מנגד, אוקראינה נלחמת נגד פוטין על הזכות שלה להיות דמוקרטיה עצמאית ואירופאית. היא נלחמת נגד רודן והקונספט של רודנות. העולם הדמוקרטי צריך לעזור לה לעשות זאת על ידי פגיעה בהון הרוסי, גם בספורט וגם כשזה לא נוח.

תגיות