אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אומרים שלום לפקיד השומה? רשות המסים מציגה מערכת מקוונת חדשה לתיאום מס צילום: אוראל כהן

אומרים שלום לפקיד השומה? רשות המסים מציגה מערכת מקוונת חדשה לתיאום מס

לאחר שבמערכת הדיגיטלית הקודמת הופקו רק שליש מתיאומי המס השנה, ברשות טוענים שהמערכת החדשה תייתר לגמרי את הצורך להגיע למשרדיה ותגדיל משמעותית את מיצוי הזכויות של משלמי המסים הישראלים

19.10.2021, 11:43 | שלמה טייטלבאום

רשות המסים השיקה היום (ג') מערכת חדשה לתיאום מס באינטרנט. תיאום מס נועד לאפשר לאדם שעובד בשתי עבודות או יותר לשלם מס לפי מדרגת המס המתאימה לו, במקום שישלם על העבודה השנייה מס מרבי. מערכת תיאום המס מאפשרת גם לעובד שלא עבד כל השנה לקבל החזר לפי ההכנסה השנתית שלו. 

קראו עוד בכלכליסט:


מערכת תיאום המס דיגיטלית הקודמת, שפעלה החל משנת 2008, סבלה מחסרונות רבים. היה ניתן לבצע רק תיאום מס אחד בשנה, היתה תקרת הכנסה, ולא את כל הקלות המס היה ניתן להכניס למערכת הדיגיטלית. ביטוי מובהק לבעיות במערכת הזו אפשר לראות בנתונים שרשות המסים פרסמה היום: מאז תחילת 2021 הפיקה הרשות 925 אלף אישורים, ומתוכם רק כשליש - 315 אלף - הופקו במערכת הקודמת, זאת למרות שנת הקורונה.


בניין של רשות המסים, צילום: יובל חן בניין של רשות המסים | צילום: יובל חן בניין של רשות המסים, צילום: יובל חן


רשות המסים סבורה כי המערכת הנוכחית תייתר לגמרי את הצורך להגיע למשרדי רשות המסים. ותגדיל בשיעור משמעותי את מיצוי הזכויות של משלמי המסים הישראלים. 

למרות שהמערכת תהיה יעילה מקודמתה, יש הקלות מס שיהיה צורך להעלות מסמכים בעבורן. דוגמת הקלת מס ליישובים מוטבים או זיכוי בגין תרומות. רשות המסים מוסרת כי המסמכים יטופלו ויופק אישור תוך חמישה ימים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות