אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיקון עולם במשלוח ראשון של שיבוטי קנאביס לדרום אפריקה חממות קנאביס רפואי של חברת תיקון עולם

תיקון עולם במשלוח ראשון של שיבוטי קנאביס לדרום אפריקה

מדובר בשימוש ראשון של חברת קנאביס רפואי בהחלטת ממשלה שמאפשרת לחברות לייצא את הרכיבים הגנטיים של הצמח; מניית תיקון עולם מזנקת בבורסה ונוסקת השנה ב-78%

18.01.2022, 14:51 | חזי שטרנליכט

ציון דרך נוסף לענף הקנאביס הרפואי הישראלי. תיקון עולם קנביט מייצאת לראשונה ייחורים של צמח הקנאביס לדרום אפריקה. מדובר בשימוש ראשון של חברת קנאביס רפואי בהחלטת ממשלה שמאפשרת לחברות לייצא את הרכיבים הגנטיים של הצמח, בנוסף לתפרחות ומוצרים אחרים. 


קראו עוד בכלכליסט:


מניית החברה מזנקת ב-16.6% בבורסה כעת, ושווי השוק שנגזר לחברה עומד על 212 מיליון שקל. מתחילת החודש נסקה המניה ב-78%.


יו"ר תיקון עולם קנביט איתן בן אליהו, לשעבר מפקד חיל האוויר, צילום: אוראל כהן יו"ר תיקון עולם קנביט איתן בן אליהו, לשעבר מפקד חיל האוויר | צילום: אוראל כהן יו"ר תיקון עולם קנביט איתן בן אליהו, לשעבר מפקד חיל האוויר, צילום: אוראל כהן


ייחורי קנאביס של חברת תיקון עולם קנביט יעשו את דרכן לחוות קנאביס בדרום אפריקה. היצוא של גנטיקת קנאביס ישראלית הוא תוצאה של עבודת משרד הכלכלה והתעשייה שהוביל את תיקון החלטת הממשלה 4490. החלטה זו של "אימוץ המלצות הצוות לבחינת היתכנות היצוא של קנביס רפואי" באה בעקבות חוק ההסדרים ומרחיבה החלטות ממשלה קודמות, ומאפשרת לייצא גנטיקה של קנאביס מישראל. קרי, חומר צמחי הניתן לריבוי, לרבות ייחורים, למדינות יעד שבהן מותר לשווק קנאביס רפואי ואשר נתנו היתר ליבוא קנאביס רפואי.

בצעד זה משרד הכלכלה והתעשייה הצליח להוביל עם משרדי החקלאות והבריאות את הרפורמה המאפשרת יצוא גנטיקה של קנאביס מישראל. לפי ההערכות, פתיחת השוק של הקנאביס הישראלי לייצור צפויה להגדיל אותו בכ-2 מיליארד דולר. כיום השוק מגלגל חצי מיליארד דולר (1.5 מיליארד שקל).

איתן בן אליהו, יו"ר דירקטוריון תיקון עולם קנביט, אמר היום עם צאת המשלוח הראשון מחוות תיקון עולם קנביט לדרום אפריקה: "זהו יום חשוב לתעשיית הקנאביס הישראלי, בפרט לחקלאים הישראלים. בזמן שיש מי שמייבא לארץ קנאביס רפואי, אנחנו גאים להוביל את שוק הקנאביס הישראלי גם בכל הקשור ליצוא גנטיקה. התרת חסמי היצוא תאפשר למו"פ הישראלי המתקדם בקנאביס להגיע לעוד יעדים בעולם".


תגיות