אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר עוזב לאחר חמש שנים דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים | צילום: אוראל כהן

מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר עוזב לאחר חמש שנים

במכתב לעובדיו כתב קוטלר שקיבל החלטה לצאת לדרך חדשה; דירקטוריון הבנק בראשות ראובן קרופיק יקים ועדת איתור למציאת מחליף; גם קרופיק אמור לעזוב בתחילת השנה הבאה לאחר 9 שנים כדירקטור; מועד סיום כהונת קוטלר לא ידוע

07.05.2024, 08:59 | עירית אבישר

מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר הודיע במפתיע כי החליט לעזוב את הבנק. קוטלר אמנם מסיים כהונה לא מבוטלת של חמש שנים, אך הודעתו עדיין נחשבת למפתיעה. במכתבו לעובדי הבנק הוא כתב כי החליט לצאת לדרך חדשה, אם כי לפי הערכות אין לו עדיין תפקיד חדש. "לשמחתי הבנק מוכן היום לעליית המדרגה הבאה לאחר שבחמש השנים האחרונות ביצע צמיחה משמעותית בכל פרמטר ארגוני וכלכלי", כתב קוטלר במכתב לעובדים.

דירקטוריון הבנק בראשות ראובן קרופיק יקים ועדת איתור למציאת מחליף לקוטלר. בוועדת האיתור יעמדו הדירקטורים רונית אברמזון, דוד אבנר ונעם הנגבי. גם יו"ר הבנק אמור להתחלף בתחילת השנה הבאה, כאשר קרופיק יסיים כהונה של תשע שנים כדירקטור בבנק, משך הזמן המקסימלי שניתן לכהן כדירקטור בבנק ללא גרעין שליטה. מועד סיום כהונתו של קוטלר ייקבע בהמשך, בהתאם להתקדמות ההליך למינוי מנכ"ל חדש.

קוטלר (67) הוא ותיק בעולם הפיננסים, בין תפקידיו כיהן כמנכ"ל ישראכרט, בנק אגוד וויזה כאל. גורמים בסביבתו מציינים כי גם את תפקידיו הקודמים מילא לתקופות של שלוש עד שש שנים, וזה משך הזמן שבסיומו מרגיש מיצוי לתפקיד. בנק הפועלים הוא הבנק הגדול בישראל. למרות השפעות המלחמה, הבנק סיים את שנת 2023 עם רווח של 7.4 מיליארד שקל, בעיקר בזכות השפעות הריבית והאינפלציה.

תגיות