אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הציוצים של מאסק: ג'יי.פי מורגן תובע 162 מיליון דולר מטסלה צילום: גטי

בגלל הציוצים של מאסק: ג'יי.פי מורגן תובע 162 מיליון דולר מטסלה

הבנק רכש מיצרנית המכוניות כתבי אופציות וביצע בהם התאמות בעקבות סדרת הציוצים של מאסק בה הכריז כי הוא שוקל להפוך את החברה לחברה פרטית; לטענת טסלה, השינויים שביצע ג'י.פי מורגן הם "בלתי הגיוניים"

16.11.2021, 13:28 | חדשות חוץ

הבנק האמריקאי ג'יי.פי מורגן תובע 162 מיליון דולר מטסלה, בטענה כי יצרנית המכוניות החשמליות שבשליטת אלון מאסק הפרה באופן "בוטה" חוזה העוסק בכתבי אופציות למניות.

לפי התביעה, טסלה מכרה לבנק כתבי אופציות שהיו ממומשים רק אם המחיר שנקבע בהם היה נמוך ממחיר מניית החברה במועד הפקיעה - יוני ויולי 2021.

המחלוקת התגלעה לאחר שג'יי.פי מורגן ביצע התאמות לערך כתבי האופציות, לאחר סדרת הציוצים של מאסק מ-7 באוגוסט 2018, שבהם הכריז כי הוא שוקל להפוך את טסלה לחברה ציבורית במחיר של  420 דולר למניה וכי השיג את המימון הנחוץ לשם כך; ולאחר שמאסק חזר בו מדברים אלה - כשבועיים לאחר מכן. 

בג'יי.פי מורגן טענו כי החוזה עם טסלה איפשר להם לבצע את ההתאמות האלה במקרים של "עסקאות משמעותיות הקשורות לחברה".


אלון מאסק, AP אלון מאסק | AP אלון מאסק, AP


"אף שההתאמות היו הולמות ונדרשות לפי החוזה", נכתב בתביעה, "טסלה התעלמה באופן בוטה מהחובות הברורות שלה לפי החוזה לשלם לג'יי.פי מורגן מחיר מלא". בטסלה טענו כי מדובר בשינוי "בלתי הגיוני" המייצג ניסיון אופורטוניסטי לנצל את התנודתיות במניית החברה.

ביוני 2019 הגיעה מניית טסלה לשפל של 3 שנים, 177 דולר למניה - אך בדצמבר באותה שנה הגיעה למחיר של 420 דולר.

הציוצים הללו של מאסק סיבכו אותו בצרות גם מול רשות ני"ע האמריקאית (SEC), שהטילה קנס של 20 מיליון דולר הן עליו והן על החברה, והוא אף נדרש לעזוב את תפקיד היו"ר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות