אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטה מקורות בתל אביב נמכר ב-310 מיליון שקל לראובן אלה, יוסי ברון ודיין בר מטה מקורות ברחוב לינקולן בתל אביב | google street view

מטה מקורות בתל אביב נמכר ב-310 מיליון שקל לראובן אלה, יוסי ברון ודיין בר

על פי התוכנית, בניין מטה החברה בתל אביב ייהרס ברובו והיזמים יוכלו לבנות בניין שבו כ-30 קומות ו-54 אלף מ"ר, שבהם דירות, משרדים, מסחר ומלונאות. בסיס הבניין הוגדר לשימור ולכן לא ייהרס. מטה מקורות החדש ייבנה בחולון

09.08.2022, 19:07 | אמיתי גזית

איש העסקים ראובן אלה וחברת י.ד בראזני של יוסי ברון ודיין בר זכו במכרז לרכישת מטה מקורות ברחוב לינקולן 9 בתל אביב. הזוכים ישלמו כ-310 מיליון שקל, סכום הכולל תשלום של 140 מיליון שקל לחברת המים הלאומית ובנוסף יקימו את המטה החדש של מקורות שייבנה בשטח בבעלות החברה ברחוב הפלד 1 בחולון. העלות המוערכת לבניית המטה החדש בחולון היא 170 מיליון שקל.

על פי התוכנית שנרקמת, בניין מטה החברה בתל אביב ייהרס ברובו, היזמים יוכלו לבנות בניין בן כ-30 קומות ו-54 אלף מ"ר, שבהם דירות, משרדים, מסחר ומלונאות. בסיס הבניין הוגדר לשימור ולכן לא ייהרס.

הפינוי של המטה הוא חלק מהחלטת הממשלה על הרפורמה בחברה, במסגרתה מקורות התחייבה לפנות שטחים אטרקטיביים בהם היא מחזיקה באזור המרכז.

במגרש בחולון, בגודל 12 דונם בסמוך למקווה ישראל, ייבנה מבנה ששטחו 17 אלף מ"ר שמתפרסים על פני חמש קומות. משרדים אלה מיועדים לכ-400 עובדי מקורות, החברה-הבת שח"מ ומרכז הדרכה.

גורמים בענף אומרים כי ראובן אלה מקדם תוכנית משותפת עם הבניין הסמוך בלינקולן 5. לאלה יש כבר עתה דריסת רגל בבניין מטה מקורות בתל אביב, משום שלפני כארבע שנים שכר מהחברה חמש קומות בחלק האחורי של הבניין (שהכניסה אליו מרחוב וילסון ולא מלינקולן), והסב את המשרדים לכ-40 דירות 2 חדרים המשמשות להשכרה ארוכת טווח.


תגיות