אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכילות מהביוגרפיה של וורן באפט: שונא מאכלי גורמה, נהג גרוע וצפה את משבר הדיור וורן באפט | צילום: רויטרס

רכילות מהביוגרפיה של וורן באפט: שונא מאכלי גורמה, נהג גרוע וצפה את משבר הדיור

מחברת הספר "כדור השלג: הביוגרפיה המרתקת של המשקיע האגדי וורן באפט", אליס שרדר בילתה יותר מ-2,000 שעות עם מנכ"ל ברקשייר האת'ווי, שהפכו אותה לסמכות אמיתית בכל הנוגע אליו. בפוסט שהעלתה לרדיט שיתפה בין היתר על אהבתו לקולה: "אף פעם לא ראיתי אותו שותה מים"

13.08.2023, 11:49 | חדשות חוץ

הביוגרפיה של וורן באפט שפכה אור על הרגלי האכילה, כושר הנהיגה והחשש מבועת הדיור של אמצע שנות ה-2000 של המשקיע המפורסם בעולם. אליס שרדר, מחברת הספר "כדור השלג: הביוגרפיה המרתקת של המשקיע האגדי וורן באפט", בילתה יותר מ-2,000 שעות עם מנכ"ל ברקשייר האת'ווי, שהפכו אותה לסמכות אמיתית בכל הנוגע אליו.

בעבר התבקשה שרדר לשתף בפלטפורמת רדיט סיפור אישי מהזמן המשותף עם המיליארדר, ונידבה את הפרטים הבאים: "לאכול עם וורן זו חוויה. היינו פעם במסעדה והוא הזמין סטייק. המלצר הציע לו רוטב כמהין. המבט על פניו היה בלתי נשכח. כאילו שאלו אותו אם הוא רוצה קצת רעל". מי שמכיר את הרגלי התזונה של באפט, שכוללים המבורגרים, נקניקיות, גלידה, עוגיות ושוקולדים, אותם הוא אוהב לאכול לצד חמש פחיות קוקה קולה ביום, לא מופתע מהסיפור. "אף פעם לא ראיתי אותו שותה מים", אמרה שרדר.

מנכ"ל ברקשייר – שהוא אחד האנשים העשירים בעולם, עם הון אישי של יותר מ-100 מיליארד דולר – מעדיף לעבור במקדונלד'ס בדרכו לעבודה, ואינו נוגע בדברים לא מוכרים לו כמו סושי. שרדר סיפרה גם על חוויית הנסיעה עם באפט במכונית. "הוא נהג גרוע. משהו תמיד קורה אצלו בראש ובמקביל הוא מדבר אתך, בינתיים המכונית משייטת בין נתיבים ועוברת באורות צהובים. הוא נוסע לאט כדי לוודא שלא יגרום יותר מדי נזק אם תהיה תאונה. אני חושבת שהוא נוהג פחות בימים אלה ויותר מסיעים אותו, תודה לאל".

באפט ידוע גם באהבה האובססיבית שלו להשקעות, והוא חולש על קונגלומרט ענק המחזיק בנכסים בשווי טריליון דולר. לכן אפשר לצפות שמוחו (ומכוניתו) ישייטו כאשר הוא על הכביש. שרדר סיפרה גם אנקדוטה שמראה כמה ספקני היה באפט לגבי בועת הנדל"ן האחרונה, והוא חזה שמחירי הדיור יתרסקו ולא יתאוששו במשך עשור: "קניתי בית ב-2004 וכשסיפרתי לו את זה הוא נחרד. אז הבנתי שאנחנו בבועת דיור רצינית. לבסוף הוא אמר: 'אל תדאגי, תצליחי למכור אותו בתוך עשר שנים, אז רק תחזיקי מעמד עד 2014'".

תגיות