אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 קיצוצים נרחבים באמזון: תפטר יותר מ-18 אלף עובדים מחסני אמזון. פיטורים נרחבים | צילום: איי פי

קיצוצים נרחבים באמזון: תפטר יותר מ-18 אלף עובדים

החברה שמעסיקה כ-1.5 מיליון עובדים כבר הודיעה בנובמבר על פיטורים נרחבים שלפי דיווחים בארה"ב היו אמורים לכלול 10,000 עובדים. הלילה נאלצה לאשר פרסום בוול סטריט ג'ורנל כי היקף המפוטרים כמעט יוכפל; זהו מהלך הפיטורים הגדול ביותר בגל קיצוצי כוח האדם בסקטור הטכנולוגיה בחודשים האחרונים

05.01.2023, 07:04 | מיקי גרינפלד וליטל סמט

קיצוץ ענק בענקית הטכנולוגיה אמזון: מנכ"ל החברה אנדי ג'אסי הודיע כי אמזון מתכוונת לפטר מעל 18 אלף עובדים, זאת כחלק מהמאמצים לחסוך בעלויות. הוא ציין כי חשף את המידע מכיוון "שאחד מחברי הקבוצה שלנו הדליף את המידע הזה". מדובר בקיצוץ כוח האדם הגדול ביותר בגל הפיטורים של החודשים האחרונים בחברות הטכנולוגיה. בשלב זה לא ידוע אם הפיטורים יכללו גם עובדים מישראל.

החברה כבר הודיעה בנובמבר האחרון על קיצוץ נרחב בכוח האדם ואף שלא נקבה בשעתו במספר העובדים שיפוטרו, התקשורת האמריקאית דיווחה כי הכוונה היתה לקצץ 10,000 משרות.

הלילה דיווח וול סטריט ג'ורנל כי החברה החליטה להעמיק את ההתייעלות ולפטר כאמור 18 אלף עובדים. בעקבות הדיווח, נאלץ כאמור המנכ"ל ג'אסי לאשר את הדברים.

אמזון העסיקה נכון לסוף הרבעון השלישי 1.54 מיליון עובדים כך שמדובר ב-1.2% מכוח האדם הגלובאלי שלה. לפי וול סטריט ג'ורנל, בחישוב עובדים ישירים של החברה, מדובר בכ-5% מהעובדים.

"אנחנו עובדים כדי לתמוך בעובדים שיושפעו מהמהלך ומספקים חבילות תגמולים שכוללות תשלום נפרד, המשך ביטוח בריאות וסיוע במציאת עבודה חדשה", מסר ג'אסי במסר לעובדים.

ג'אסי לא פירט באילו מדינות וחטיבות יבוצעו הפיטורים, אך הוסיף כי החברה תפעל ביחד עם איגודי עובדים "במקומות שבו נמצאים באירופה". לדבריו, "מרבית הפיטורים" יהיו בתחומי הפעילות של החנויות של אמזון ובחטיבת כוח האדם, החוויה והטכנולוגיה.

במסגרת הורדת העלויות באמזון גם ביטלו פרויקטים כמו פיתוח רובוט אישי למשלוחים. ג'אסי אמר במסר לעובדים כי ביצוע ההערכה לעסקי אמזון "הייתה קשה יותר בהתחשב בחוסר הוודאות הכלכלית ובכך שגייסנו בקצב מהיר בשנים האחרונות". עוד הוסיף: "חברות ששורדות לאורך זמן עוברות מספר שלבים שונים. הן לא נמצאות במצב של גיוס נרחב בכל שנה".

תגיות