אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום שופרסל: אורי קילשטיין בדרך לתפקיד מנכ"ל יינות ביתן אורי קילשטיין | צילום: דור מנואל

בלעדי

במקום שופרסל: אורי קילשטיין בדרך לתפקיד מנכ"ל יינות ביתן

קילשטיין, המועמד המוביל לניהול שופרסל, נפגש עם בכירי אלקטרה צריכה ומצוי בשלבי סיכום על התפקיד; המנכ"ל הנוכחי עמית זאב התפטר לאחר תשעה חודשים בלבד

02.06.2022, 17:40 | גולן חזני

הפתעה בענף הקמעונאות: אורי קילשטיין, מי ששימש משנה למנכ"ל שופרסל ונחשב למועמד מוביל לניהול רשת זו, נמצא בדרך לתפקיד למנכ"ל הרשת המתחרה, יינות ביתן. הוא צפוי להחליף את המנכ"ל המתפטר של יינות ביתן, עמית זאב, שעוזב את תפקידו לאחר תשעה חודשים בלבד.

לכלכליסט נודע כי קילשטיין נפגש בימים האחרונים לפחות פעם אחת עם בכירי אלקטרה צריכה, הבעלים של יינות ביתן, והם דנו בכניסתו לתפקיד.

סניף של יינות ביתן, צילום: אוראל כהן סניף של יינות ביתן | צילום: אוראל כהן סניף של יינות ביתן, צילום: אוראל כהן

זאב, מנכ"ל יינות ביתן, התפטר לפני שעה קלה מתפקידו וקילשטיין הוא המועמד המוביל להחליף אותו ומצוי בשלבי סיכום מול אלקטרה צריכה המנוהלת ע"י צביקה שווימר.

עמית זאב ואורי קילשטיין , צילום: דור מנואל, טל פלינט עמית זאב ואורי קילשטיין | צילום: דור מנואל, טל פלינט עמית זאב ואורי קילשטיין , צילום: דור מנואל, טל פלינט

המינוי, אם אכן יתבצע בימים הקרובים, יהיה מפתיע משום שקילשטיין הוא כאמור המועמד המוביל לניהול שופרסל תחת איציק אברכהן במידה שזה ייבחר ליו"ר, ועל פי ההערכות אמור להביא לסיום תפקידו של עופר בלוך כמנכ"ל.

עזיבתו של זאב יכולה להירשם ככישלון ניהולי של שווימר, שהוביל את מינויו לתפקיד, כשזאב עזב את ניהול דור אלון לטובת יינות ביתן.

מהלך שטורף את הקלפים

עוד נודע לכלכליסט כי קילשטיין היה זה שקיבל הצעה מפתה מהאחים זלקינד מאלקטרה צריכה, עם שכר בסיס של מיליוני שקלים, כדי לשכנע אותו להגיע. זאת על רקע הבנה שמינויו של זאב עלול להתברר כטעות בשל ההסכם עם קרפור הצרפתית שאמור להביא את הרשת לסניפים של יינות ביתן.

המינוי המפתיע של קילשטיין, שעליו לא יצאה עדיין הודעה רשמית, מלהיט את הגיזרה בין שתי הקמעונאיות הגדולות, שופרסל ויינות ביתן. קילשטיין עזב את שופרסל לאחר שהמנכ"ל אברכהן הודיע לפני שנתיים כי בכוונתו להמשיך בתפקיד. קילשטיין מונה למנכ"ל קניוני עזריאלי זמן קצר לאחר עזיבתו.

לאחר שאברכהן הודיע בינואר על פרישתו מתפקיד מנכ"ל שופרסל בשל עימותים עם היו"ר יקי ודמני, ביקש קילשטיין להתמודד על התפקיד ונתקל באולטימטום מצד דנה עזריאלי - להישאר ולא להתמודד או לעזוב ולהתמודד.

קילשטיין בחר באפשרות השנייה, אבל דירקטוריון שופרסל בהובלת ודמני העדיף את בלוך חסר הניסיון הניהולי, מהלך שבדיעבד עלה לוודמני בהדחה מתפקיד היו"ר.

אברכהן צפוי לשוב לשופרסל בבחירות לדירקטוריון ולהיבחר כיו"ר, וקילשטיין סומן כמנכ"ל. אבל המעבר שלו טורף את הקלפים וגורם לסערה בענף הקמעונאות.

במהלך העזיבה של אברכהן את שופרסל פנתה אליו אלקטרה צריכה והציעה לו את תפקיד מנכ"ל יינות ביתן, אבל אברכהן סירב והעדיף לנסות לחזור לשופרסל בדלת הראשית.

לפני כחודשיים הודיעה אלקטרה צריכה על הסבת 150 סניפי יינות ביתן ומגה, שרכשה רק במאי שעבר, לסניפי ענקית הקמעונאות האירופית קרפור, והדבר נחשב לטלטלה לשוק המזון. "נעשה לשוק המזון את מה שאיקאה עשתה לשוק הרהיטים ואת מה שדקטלון עשתה לשוק אופנת הספורט, כשהן נכנסו לישראל", הצהיר אז זאב, "מעכשיו אנחנו משחקים במגרש אחר מהמתחרים שלנו ומביאים עם קרפור מוצר איכותי ובמחיר נמוך, כך שהישראלים לא יצטרכו יותר לבחור בין איכות למחיר".


תגיות