אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההשקעה הראשונה של יוסי כהן במסגרת סופטבנק: 25 מיליון דולר ב-OurCrowd צילום: אוראל כהן

כלכליסט-טק

ההשקעה הראשונה של יוסי כהן במסגרת סופטבנק: 25 מיליון דולר ב-OurCrowd

ראש המוסד לשעבר מונה רק לאחרונה לראש פעילות ההשקעות של סופטבנק בישראל. הקרן השנייה של תאגיד הענק היפני תשקיע בפלטפורמת ההשקעות מירושלים שמאז הקמתה גייסה התחייבויות השקעה בהיקף של 1.8 מיליארד דולר

27.10.2021, 16:00 |  מאיר אורבך

פלטפורמת ההשקעות הישראלית OurCrowd הודיעה היום ש-SoftBank Vision Fund 2 - קרן ההשקעות של תאגיד הענק היפני סופטבנק - תשקיע 25 מיליון דולר ב-OurCrowd באמצעות הלוואה המירה (convertible equity investment). מדובר בהלוואה הניתנת לטווח קצר, המבוססת על ציפייה להשקעה עתידית בחברה.  

קראו עוד בכלכליסט:

את ההשקעה תבצע בפועל קבוצת SBIA - קבוצת יועצי המשנה של הקרן, שבמסגרת ההסכם תיכנס לשותפות אסטרטגית עם OurCrowd על מנת לבדוק הזדמנויות נוספות להשקעה בפלפורמת ההון סיכון שלה. בנוסף, הצדדים ישתפו פעולה גם כדי לבצע הערכות על מגמות במגוון רחב של תחומים, בהם בינה מלאכותית, מחשוב קוונטי, ניידות, אג-טק, אבטחת סייבר ובריאות. 

ג ג'ון מדבד מנכ"ל פלטפורמת ההשקעות OurCrowd | צילום: עמית שעל ג

"כמשקיעה אסטרטגית הפעילה ברחבי העולם וכפורטפוליו של חברות טכנולוגיה מובילות שוק, קבוצת SBIA תהיה שותפה מרכזית שתסייע לנו לממש את החזון שלנו", מסר ג'ון מדבד, מייסד ומנכ"ל OurCrowd. יוסי כהן, מנהל הפעילות של SBIA בישראל, הוסיף: "במשך יותר מ-40 שנה Softbank ביצעה השקעות שהקדימו מגמות טכנולוגיות חדשות. אנחנו מאמינים כי בשווקים הפרטיים טמון פוטנציאל ענק ורואים ב-OurCrowd שותפה להשקעות שהיא בעלת מוניטין וקשרים שיסייעו להזנקים ישראלים מבטיחים להפוך לחברות טכנולוגיה גלובליות".

יוסי כהן, ראש פעילות ההשקעות של סופטבנק בישראל, צילום: אוראל כהן יוסי כהן, ראש פעילות ההשקעות של סופטבנק בישראל | צילום: אוראל כהן יוסי כהן, ראש פעילות ההשקעות של סופטבנק בישראל, צילום: אוראל כהן

מאז הקמתה בשנת 2013 גייסה OurCrowd, שמרכז הפעילות שלה נמצא בירושלים, התחייבויות להשקעה של 1.8 מיליארד דולר ביותר מ-280 חברות פורטפוליו ו-30 קרנות ורשמה 50 אקזיטים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות