אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היצוא מסין עלה על התחזיות, אך עדיין מעיד על חולשה צילום: רויטרס

היצוא מסין עלה על התחזיות, אך עדיין מעיד על חולשה

לפי נתוני דצמבר, היצוא מהכלכלה השנייה בעולם אמנם עמד על 21% לעומת צפי ל-20%, אך מדובר בנתון חלש יותר לעומת נובמבר; היבוא עלה ב-19.5% לעומת צפי ל-26%; כלכלנים מודאגים מהמשך התפרצויות הקורונה במדינה

14.01.2022, 08:53 | חדשות חוץ

היצוא הסיני עלה בדצמבר בשיעור גבוה מעט ביחס להערכות, בעוד שהיבוא עלה בשיעור נמוך מהציפיות, כך לפי נתונים רשמיים שפרסמה לשכת המכס הסינית.


קראו עוד בכלכליסט:


 היצוא עלה בחודש שעבר בשיעור שנתי של 20.9% במונחים דולריים, זאת בעוד שתחזיות האנליסטים ציפו לעלייה של 20%. במקביל, היבוא עלה ב-19.5% אך הצפי היה לעלייה של 26.3%. 


חבילות ממתינות למשלוח בסין, צילום: רויטרס חבילות ממתינות למשלוח בסין | צילום: רויטרס חבילות ממתינות למשלוח בסין, צילום: רויטרסעם זאת, הנתונים של חודש דצמבר מייצגים האטה חדה לעומת נובמבר, אז היבוא עלה בשיעור שנתי של 31.7%, והיצוא התחזק ב-22%. 

"אנחנו מעריכים כי היצוא הסיני ימשיך להיות גבוה במהלך הרבעון האשון של השנה בשל העמידות של הביקוש העולמי והחמרת מגיפת הקורונה במדינות מתפתחות רבות", הגיב לאתר CNBC ז'יווי ז'אנג (Zhiwei Zhang), כלכלן בכיר בחברת ניהול הנכסים פינפוינט, "בשלב זה, היצוא החזק עלול להתגלות כמנוע היחיד המסייע לכלכלה הסינית. להערכתנו, השקעה בתשתיות תהיה המנוע השני ותתפוס תאוצה בחודשים הקרובים". 

עוד הוסיף כי המשך התפרצויות הקורונה בערים מוסיפה לסיכונים לתחזית הצמיחה הסינית ברבעון הראשון. המדינה עתידה לפרסם ביום שני את נתוני התמ"ג, המכירות הקמעונאיות ונתונים נוספים עבור 2021. 

לפי הנתונים שפרסמה לשכת המכס, ארה"ב נותרה שותפת המסחר הגדולה ביותר של סין. דרום מזרח אסיה והאיחוד האירופי הם האזורים שסחרו הכי הרבה עם סין ב-2021. 

לפי הנתונים, היצוא לארה"ב עלה בשנה החולפת ב-27.5% ל-576.11 מיליארד דולר, ואילו היבוא צמח ב-32.7% ל-179.53 מיליארד דולר. פירוש הדבר כי עבור 2021, העודף המסחרי של סין עם ארה"ב עמד על 396.58 מיליארד דולר, וזו השנה השנייה ברציפות של עלייה בנתון זה לאחר שבין 2018-2019 נרשמה ירידה על רקע מתיחות המסחר עם ארה"ב


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות