אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההאקרים האיראנים באטרף: דורשים מיליון דולר בתוך 48 שעות אטרף

כלכליסט-טק

ההאקרים האיראנים באטרף: דורשים מיליון דולר בתוך 48 שעות

"בלאק שאדו" דורשת לקבל לארנק הדיגיטלי שלה מיליון דולר בתוך יומיים - אחרת תפרסם את כל המידע שיש ברשותה הנוגע לאתר ההיכרויות של קהילת הלהט"ב. לטענת הקבוצה, עד כה לא פנה אליה אף גורם מחברת סייברסרב כדי להפסיק את המתקפה

31.10.2021, 12:38 | מאיר אורבך

קבוצת ההאקרים האיראנית בלאק שאדו (BlackShadow), שעומדת מאחורי המתקפה של עשרות אתרים בישראל, דורשת לקבל מיליון דולר בתוך 48 שעות כדי למנוע את חשיפת פרטי המשתמשים באתר ההיכרויות לקהילת הלהט"ב אטרף.

קראו עוד בכלכליסט:

הבוקר (א') פרסמה הקבוצה את הדרישה לקבל את הסכום לארנק הדיגיטלי שלה בתוך יומיים, אחרת תמכור או תפרסם את המידע שיש ברשותה על משתמשים באתר.

לפי הודעת הקבוצה, עד כה לא פנה אליה אף גורם רשמי מחברת סייברסרב, שעל גבי השרתים שלה מאוחסנים האתרים הישראליים שנפרצו אתמול, ובהם קווים, אטרף ופגסוס. לטענת בלאק שאדו, נראה שהבעיה "לא באמת מטרידה" את סייברסרב, אף שלדבריהם אתר אטרף מכיל מידע רגיש מאוד על מיליון משתמשים - כולל מידע אישי, פרטים של כרטיסי אשראי ועוד.

אפליקציית אטרף לאחר הפריצה, אטרף אפליקציית אטרף לאחר הפריצה | אטרף אפליקציית אטרף לאחר הפריצה, אטרף

אתמול פורסם כי קבוצת ההאקרים המזוהה עם איראן תקפה את השרתים של חברת סייברסרב, שאחראית לאחסון של עשרות אתרים. ההאקרים החלו לפרסם מידע על לקוחות סייברסרב בעמוד הטלגרם שלהם, כאשר הלקוח הראשון שנחשף היה חברת התחבורה הציבורית קווים. על פי ההאקרים, הם הצליחו להוריד דאטהבייס הכולל את כל המנויים והחברים של החברה.

מאוחר יותר החלו התוקפים לפרסם מידע מאטרף - "רק 1%", לטענתם, מהמידע על משתמשי האתר המצוי ברשותם. המידע שפורסם כולל, בין היתר, שמות של משתמשים, גילאים, כינויים ופרטים אישיים נוספים. עוד חשפה קבוצת ההאקרים פרטים של כ-9,000 לקוחות של חברת האוטובוסים דן, ופרטים של 128 אלף משתמשי פגסוס. לטענתם, בידיהם מאגר מידע הכולל פרטים על 28 אלף משתמשים של חברת האוטובוסים קווים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות