אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל אישר: הבנק הדיגיטלי וואן זירו קיבל רישיון קבוע מובילאיי

בנק ישראל אישר: הבנק הדיגיטלי וואן זירו קיבל רישיון קבוע

הנגיד אמיר ירון חתם על אישור להסרת ההגבלות על רישיון הבנק החדש שהוקם על ידי אמנון שעשוע, לאחר שעמד בכל אבני הדרך שנקבעו - וואן זירו צפוי לעבור לשלב הפעילות המלאה בחודשים הקרובים

10.01.2022, 11:03 | אלמוג עזר

הבנק הדיגיטלי One Zero (וואן זירו) מתקדם צעד נוסף לקראת כניסה לפעילות מלאה. בנק ישראל הודיע היום וואן זירו השלים את העמידה בכל אבני הדרך שנקבעו להקמתו, לרבות גיוס הון בהיקף הנדרש. בהתאם, הנגיד אמיר ירון חתם על אישור לבנק על הסרת ההגבלות מרישיון הבנק, והמשך פעילותו על פי תוכניתו העסקית. 

קראו עוד בכלכליסט:


המעבר מרישיון זמני לקבוע נעשה חודש לאחר שהבנק גייס 120 מיליון דולר ממשקיעים בינלאומיים - המובילים שבהם  הבנק השוויצרי יוליוס בר, ענקית הטכנולוגיה הסינית טנסנט וקבוצת הפיננסים היפנית SBI. המשקיעים המוזכרים רכשו פחות מ-5% מהבנק, זאת מכיוון שאחזקה גדולה יותר מחייבת היתר מיוחד של בנק ישראל. 

וואן זירו, שהוקם על ידי אמנון שעשוע, כולל היום כ-200 עובדים. הבנק חתם על הסכם להנפקת כרטיסי אשראי עם חברת ישראכרט, והצטרף כחבר בורסה בבורסה לני"ע לקראת פעילות שהוא מתכוון להשיק בתחום שוק ההון. 

הבנק צפוי להתחיל בפעילות מלאה כבר בשבועות הקרובים, לאחר שבשנה שעברה השלים את שלב הפיילוט. על פי נתוני הבנק, ברשותו רשימת המתנה של 60 אלף לקוחות שמוכנים לשמש כלקוחות ראשונים ובכוונתו לפתוח עבורם חשבון באופן הדרגתי. הנהלת הבנק מאמינה כי האפשרות לעבור באופן מהיר בין בנק אחד לאחר דרך "בנקאות בקליק" תעביר לקוחות נוספים לבנק בהמשך. 

שוקי אורן יו"ר One Zero התייחס לקבל הרישיון כ"אבן דרך חשובה בדרך לתחרות אמיתית בתחום הבנקאות הישראלית. לא קם בארץ בנק חדש 43 שנים. בנק ישראל נותן אישוש למוכנות שלנו להציע אלטרנטיבה תחרותית, שלמה ובטוחה למשקי הבית בישראל". אורן אף התייחס גם לצעד האחרון שנעשה על ידי בנק דיסקונט במסגרתו הבנק ביטל את הריבית עבור חובה בחשבון העובר ושב (עד לחובה של אלפיים שקל) ומסר כי "מרגש לראות כיצד ערכים של שקיפות והוגנות מתחילים לחלחל בשוק, מהם הציבור רק ירוויח". 

כנס פינטק שוקי אורן יו"ר הבנק הדיגיטלי , צילום: יריב כץ כנס פינטק שוקי אורן יו"ר הבנק הדיגיטלי | צילום: יריב כץ כנס פינטק שוקי אורן יו"ר הבנק הדיגיטלי , צילום: יריב כץ


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות