אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא איחוד האמירויות, השייח' חליפה בן זאיד, מת בגיל 73 גטי

נשיא איחוד האמירויות, השייח' חליפה בן זאיד, מת בגיל 73

הנסיכות הודיעה על שלושה ימי אבל. השייח' נחשב למי שהנהיג מדיניות מודרנית שעזרה להפוך את האמירויות למעצמה אזורית. עם זאת, תפקידו הפך להיות טקסי ב-2014 לאחר שלקה בשבץ

13.05.2022, 14:49 | חדשות חוץ

נשיא איחוד האמירויות, השייח' חליפה בן זאיד, הלך לעולמו בגיל 73. הנשיא הוא אחיו של יורש העצר מוחמד בן זאיד.


קראו עוד בכלכליסט:


משרד הנשיאות הודיע על הורדת הדגלים לחצי התורן לתקופה של 40 יום ועל שלושה ימי אבל שבהם תופסק העבודה במשרדים, במחלקות ובמוסדות ציבוריים וכן במגזר הפרטי.

השייח' נחשב למי שהנהיג מדיניות מודרנית שעזרה להפוך את האמירויות למעצמה אזורית. עם זאת, תפקידו של השייח' הפך להיות טקסי ב-2014 לאחר שלקה בשבץ, ומאז כמעט שלא נראה בפומבי. אחיו, שייח' מוחמד בן זייד, נתפס לרוב כמנהיג בפועל של האמירויות, והיה אחראי על הניהול היום-יומי של המדינה. בשלב זה לא הוכרז על זהות היורש.


השייח השייח' חליפה בן זאיד | גטי השייח

שייח' חליפה מונה לנשיא השני של האמירויות ב-2004, וירש בתפקיד את אביו ומייסד המדינה, שייח' זייד אל נהיאן. הוא נולד ב-1948 באבו דאבי. לפני שמונה לנשיא, הוא עמד בראש מועצת הנפט של אבו דאבי. שייח' חליפה זכה לשבחים על הדרך בה הנהיג את האמירויות בזמן המשבר הפיננסי של 2008.

בתוקף תפקידו כנשיא, הוא עמד בראש אחת מקרנות ההון הממשלתיות הגדולות בעולם, רשות ההשקעות של אבו דאבי, וניהל נכסים בשווי של מאות מיליארדי דולרים. בהיותו אוהד כדורגל, הוא תמך בהחלטת הקרן לרכוש את קבוצת הכדורגל האנגלית מנצ'סטר סיטי.

מגדל בורג' חליפה, אחד המגדלים הגבוהים בעולם, נקרא על שמו, זאת לאחר שממשלת האמירויות חילצה את דובאי ששקעה בחובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות