אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם ג'סטין טימברלייק מוכר את הזכויות על שיריו - ביותר מ-100 מיליון דולר צילום: גטי

גם ג'סטין טימברלייק מוכר את הזכויות על שיריו - ביותר מ-100 מיליון דולר

אחרי שורת עסקאות דומות של אמנים כמו ברוס ספרינגסטין ובוב דילן, גם הזמר האמריקאי מצטרף לשיירה ומוכר את הזכויות לקרן Hipgnosis Songs Capital שבה משקיעה בלאקסטון; העסקה לא כוללת שירים שטימברלייק יוציא בעתיד

26.05.2022, 21:00 | חדשות חוץ

קרן במימונה של חברת הפרייבט אקוויטי בלאקסטון רכשה את הזכויות לקטלוג השירים של הזמר האמריקאי ג'סטין טימברלייק. לפי הוול סטריט ג'ורנל, מדובר בעסקה לרכישת זכויות המוזיקה היקרה ביותר של הקרן עד כה.

פרטי העסקה, שבוצעה בשיתוף עם חברת ההשקעות במוזיקה היפנוסיס, לא נחשפו, אך לפי אנשים המעורים בנושא היא מוערכת במעט יותר מ-100 מיליון דולר.

ג ג'סטין טימברלייק | צילום: גטי ג

השותפות בין בלאקסטון והיפנוסיס נוצרה באוקטובר, ובמסגרתה התחייבה בלאקסטון להשקיע מיליארד דולר להשקת קרן בשם Hipgnosis Songs Capital שתרכוש זכויות מוזיקה ותנהל קטלוגים של שירים. בלאקסטון, שמנהלת נכסים בשווי של מעל 900 מיליארד דולר, רכשה גם אחזקה בהיפנוסיס.

הקרן פועלת בנפרד מהיפנוסיס הנסחרת בבורסת לונדון, ורכשה זכויות מוזיקה בשווי של מעל 2 מיליארד דולר.

ג ג'סטין טימברלייק | צילום: גטי ג

העסקה עם טימברלייק היא השלישית של הקרן החדשה. עוד קודם כן היא רכשה 80% מתמלוגי המוזיקה המוקלטת של קני צ'סני, ובמרץ הודיעה על עסקה לרכישת חלקו של לאונרד כהן בקטלוג השירים שלו.

העסקה על יצירותיו של טימברלייק מעניקה לקרן בעלות מלאה ושליטה על חלקו של זמר הפופ בכ-200 שירים שכתב במרוצת הקריירה שלו, החל מימיו בלהקת הבנים אנסינק ועד לאלבומי הסולו שלו והשתתפותו בפסקולים של סרטים. בין השירים המצליחים שלו נמנים Cry Me a River, SexyBack ו- Can’t Stop the Feeling! מסרט האנימציה טרולים מ-2016, שדובב בו את אחת הדמויות הראשיות.

ג ג'סטין טימברלייק | צילום: גטי ג

בסך הכל, האלבומים של טימברלייק מכרו מעל 150 מיליון עותקים ברחבי העולם.

טימברלייק בן ה-41 הוא בין האמנים הצעירים ביותר שמכרו עד כה את קטלוגי השירים שלהם. שכן, עסקאות בולטות אחרות כללו את היצירות של בוב דילן, סטיבי ניקס וברוס ספרינגסטין ונועדו לעזור להם לבסס את המורשת שלהם. בהתאם, העסקה עם היפנוסיס לא כוללת שירים חדשים שיוציא טימברלייק בהמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות