אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת "בצהרי היום" המפעילה 43 צהרונים בת"א נקלעה לקשיים צהרון (למצולמים אין קשר לידיעה) | יאיר שגיא

פרסום ראשון

חברת "בצהרי היום" המפעילה 43 צהרונים בת"א נקלעה לקשיים

החברה מבקשת את הגנת ביהמ"ש לאחר שנקלעה לחובות של 1.1 מיליון שקל. "בצהרי היום" מעסיקה 141 עובדים ובצהרונים שהיא מפעילה יש 1,267 ילדים. השופט חגי ברנר קבע כי יש מקום למינוי נאמן זמני לחברה

18.04.2024, 19:17 | ליטל דוברוביצקי

חברת "בצהרי היום" המפעילה כ-43 צהרונים בתל אביב עם כ-1,267 ילדים פנתה היום (יום חמישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה למנות לה נאמן זמני באופן דחוף ולהוציא צו פתיחת הליכים לחברה. זאת לאחר שנקלעה לקשיים וחובות של כ-1.1 מיליון שקל. השופט חגי ברנר קבע כי יש מקום למינוי נאמן זמני לחברה וביקש מהממונה על חדלות פירעון להודיע עד יום ראשון את מי הוא מציע למנות לתפקיד הנאמן הזמני.

לבקשת החברה, השופט הוציא צו המונע ביצוע פעולות בנכסיה. החברה מציינת באמצעות עוה"ד משה תורג'מן ודניאל בניטה כי אין בידי החברה לשלם את משכורות 141 עובדיה עבור חודש אפריל 2024 המוערך בסך של כ-600 אלף שקל וכי אין בידיה לעמוד בהתחייבויותיה כלפי ספקיה השונים עבור חודש אפריל 2024 המוערכות בסך של כ-300 אלף שקל וכי יש למצוא פתרון חלופי ל–1,267 ילדים הרשומים ל-43 הצהרונים שהחברה מפעילה כיום. "מכל אחד מהטעמים המתוארים ובמיוחד בשים לב לכך שהחברה מספקת מסגרת חינוכית עבור 1,267 ילדים באמצעות הפעלת 43 צהרונים יתבקש בית המשפט להיעתר לבקשה למינוי נאמן זמני באופן בהול ומיידי", נטען בבקשה.

עו"ד משה תורג עו"ד משה תורג'מן עו"ד משה תורג

"בצהרי היום" היא חברה פרטית המפעילה צהרונים וקייטנות קיץ בגני ילדים ברחבי העיר תל אביב מזה למעלה מ- 20 שנה. בבקשה נטען כי "במהלך שנים אלה הוכרה החברה כמי שמפעילה צהרונים המשלבים תכנים איכותיים ביותר תוך דאגה בלתי מתפשרת לילדים הרשומים לצהרונים המופעלים על ידי החברה. תחילה, הופעלו הצהרונים באמצעות עמותות אולם בשנת 2009 הוחלט לאגד את הצהרונים תחת חברה אחת. החברה, במתכונתה הנוכחית, פעילה משנת 2009, בעלת מוניטין מצוין ולא אחת קיבלה שבחים ופרסים על פועלה בתחום החינוך הן מלקוחותיה, הורי הילדים והן מעיריית תל אביב".

עוד נטען כי עד חודש מרץ 2024 הפעילה החברה כ-60 צהרונים בעיר תל אביב והעסיקה כ- 200 עובדים בהעסקה ישירה, בעיקר אנשי חינוך וצוות אשר פועלים בצהרונים. לאחר ניסיון התייעלות שעשתה, מפעילה החברה כיום 43 צהרונים באמצעות 141 עובדיה. בשנתיים האחרונות עומד מחזור המכירות השנתי של החברה על ממוצע של כ-18 מיליון שקל לשנה.

מהבקשה עולה כי פעילות החברה מתבססת כיום על הפעלת 43 צהרונים עבור ילדי גן בלבד ברחבי העיר תל אביב יפו המצויים בגני ילדים (ללא הסעות) החל מהשעה 13:45 ועד השעה 16:30, כאשר לשנת הלימודים הנוכחית נרשמו כ- 1,600 ילדים והחל מחודש מרץ 2024 לאחר צעדי ההתייעלות רשומים 1,267 ילדים.

החברה טוענת כי לאור השינוי הדרמטי שהיה במדד המחירים לצרכן בשנים האחרונות ואשר הביא לגל התייקרויות בישראל ובכלל זה שכר העבודה ועלייה במחירי המזון, נאלצה החברה להעלות משכורות לעובדיה (כ- 200 עובדים בתקופה הנתונה) ולשלם סכומים גבוהים יותר עבור רכישת מזון יומיומי ל- 1,267 הילדים הרשומים לצהרונים שהיא מפעילה. "שינויים אלה הביאו למצב בו החברה החל משנת 2021 מפסידה בכל שנה באופן קבוע סכומים ניכרים עד שלבסוף לא נותרה בידה כל אפשרות מלבד לפנות לבית משפט זה למתן סעד של צו פתיחת הליכים ומינוי נאמן זמני לחברה".

עו"ד משה תורג'מן, בא כוח החברה מסר בתגובה: " החברה אשר מפעילה רשת צהרונים בתל אביב מזה 20 שנה ניסתה ככל שניתן להימנע מחדלות פירעון וזאת כאשר חינוך הילדים עומד לנגד עניה. דומה כי בהעדר שיתוף פעולה מצד עיריית תל אביב לא נותרה כל ברירה אלא לפנות לבית המשפט למתן צו פירוק לחברה ומינוי נאמן זמני".


תגיות